Attēli no nacionālā partizāna Jāņa Barkovska albuma

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 21.02.2019

Apraksts

Jānis Barkovskis par savu ģimeni:

No manas lielās Barkovsku ģimenes septiņiem cilvēkiem dzīvi vēl esam palikuši divi: Marija Barkovska, daudz cietusi no čekistu terora un spīdzināšanas, un es, Jānis Barkovskis.

Mani vecāki: Māte Marta Barkovska, mirusi no čekistu pratināšanas un spīdzināšanas pārdzīvojumiem 1955. gada 20. decembrī. Apglabāta Runcenes kapsētā.

Tēvs Aleksis Barkovskis, pirmā pasaules kara dalībnieks, Tilžas un Viļakas čekistu spīdzināts un pratināts, miris 1962. gada 23. martā. Apglabāts Runcenes kapsētā blakus savai sievai.

Māsa Anastasija Barkovska, pārdzīvojusi čekas spīdzināšanas sitienus, no kuriem kļuva invalīde. Mirusi 1975. gada 25. oktobrī. Apglabāta Runcenes kapsētā.

Māsa Anna Barkovska – Indričeva, sista, spīdzināta Tilžas čekas un Viļakas cietumos. Mirusi 1996. gada 28. maijā. Apglabāta ar militāru godu Tilžas draudzes kapsētā, blakus savam vīram.

Māsa Helēna Roskoša. Dzimusi Barkovska, daudz cietusi no čekistu spīdzināšanas un pazemošanas Tilžas, Viļakas un Pleskavas cietumos. Dzīvoja Lietuvā, Akmenē. Mirusi 1993. gada 23. novembrī. Apglabāta Saldū, Čapataju kapsētā, blakus savam vīram Antonam Roskošam, bijušajam Ziemeļlatgales Nacionālo partizānu grupas komandierim Tilžas novadā.

Vieglas smiltis savas Tēvzemes smiltājā! Jūs bijāt cīnītāji par savas tautas un Tēvzemes atbrīvošanu no sarkanā mēra – komunisma.

Šķirkļi

Bibliotēka

Iezīmes

Pagasts: 
Tilžas pagasts
Vectilžas pagasts

Reklāma