Aicina doties ekskursijā pa Jelgavas salām

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 25.06.2017

Sestdien, 1.jūlijā, pulksten 12 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā kājām “Jelgavas salas un savvaļas zirgi”. Vēsturnieka Andra Tomašūna pavadībā ekskursijā varēs uzzināt stāstus par Pasta, Gubernatora un Pils salu vēsturi, bet kopā ar vides gidu Eināru Nordmani doties pastaigā pa Pils salu un iepazīt savvaļas zirgus Lielupes palienes pļavās.

Jelgavā starp Lielupi un Driksu atrodas vairākas salas, kas līdz 17.gadsimta vidum veidojušās dabīgā ceļā, bet pēc tam – cilvēkam pieliekot savu roku pie pils nocietinājumu grāvju un kanālu izrakšanas, ostas un tiltu būvēm. Kā īsti veidojušās Pasta, Gubernatora un Pils salas Jelgavā un par ko vēsta to nosaukumi, varēs noskaidrot ekskursijā vēsturnieka Andra Tomašūna pavadībā.

Čuguna gabali no iespējamās uz Pils salas bijušās 17.gs. čuguna lietuves. Atrastas izrakumos 2015.gadā.
2016.gadā atrastie apbedījumi Pils salā. Dz.Zemītes zīmējums.

Ekskursijas dalībniekus sagaida īpašs piedzīvojums Jelgavas lielākajā salā, Pils salā, kuru par savu mājvietu sauc 70 savvaļas zirgi. Kopā ar vides gidu Eināru Nordmani varēs doties pastaigā pa Lielupes palienes pļavām un iepazīt savvaļas zirgu ikdienas gaitas. Ekskursijas dalībnieki var sagādāt arī veselīgus našķus zirgiem - burkānus, ābolus un sarkanās bietes, ko atstāt pļavās, jo no rokas šos dzīvniekus barot nedrīkst. Būs iespēja satikt, pabarot un paglaudīt pāris pieradinātos, no bara atstumtos, zirgus.

Savvaļas zirgi Pils salā.

Ekskursija “Jelgavas salas un savvaļas zirgi” sāksies Jelgavas Sv. Trīsvienības tornī, Akadēmijas ielā1, pulksten 12, ekskursijas ilgums plānots apmēram 3 līdz 4 stundas. Dalības maksa – 1,50 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Dalībnieki aicināti izvēlēties ērtus apavus pastaigām pļavās, laika apstākļiem piemērotu apģērbu un paņemt līdzi dzeramo ūdeni. Pieteikt dalību ekskursijā var iepriekš Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā pa tālruni 63005447 vai e-pastu [email protected]. Vairāk informācijas mājas lapā www.visit.jelgava.lv.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Reklāma