Alūksnē fotografē pilsētvidi

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 07.06.2020

Publicitātes foto.

Šodien Alūksnē norisinājās vietējo fotogrāfu un foto entuziastu plenērs, kura laikā veicām Alūksnes ēku foto fiksāciju no tā skatupunkta, kādu to iemūžinājuši pirmās brīvvalsts laika fotogrāfi.
Priecājamies par darbīgi pavadīto laiku un fotogrāfu atsaucību. Darbs pie pilsētvides fotografēšanas vēl turpināsies.

Iegūtais foto materiāls kopā ar vēsturisko foto tiks apkopots prezentācijā ”Alūksnes ēku foto albums”, ko 2020. gada augustā demonstrēsim tradicionālo Alūksnes pilsētas svētku laikā. Ar iegūto materiālu papildināsim Alūksnes muzeja digitālo stendu, kas pieejams apskatei ikvienam muzeja apmeklētājam, nodrošinot iespēju lielākam alūksniešu un pilsētas viesu skaitam vērot un iepazīt, kā veidojusies un mainījusies Alūksnes vide. Ierakstot izveidoto materiālu pārnēsājamajā atmiņā, plānots izveidot prezentatīvu suvenīru, kā arī visas 135 fotogrāfijas plānots publicēt Alūksnes muzeja tipogrāfiskā izdevumā - grāmatā ''Alūksnes ēku stāsti'', kas būs vērtīga un paliekoša dāvana Alūksnes pilsētas simtgadē un pamudinājums alūksniešiem iepazīt un saglabāt mūsu kultūras un vēstures dārgumus.

Foto prezentācijas "Alūksnes ēku foto albums" veidošanu atbalsta Alūksnes novada pašvaldība Alūksnes novads Alūksnes novada kultūras un kultūrizglītības iestāžu projektu konkursa 2020. gadam ietvaros.

Avots: Alūksnes muzeja facebook.com lapa

Reklāma