Ar plašu programmu 4.maijā atklās Ogres muzeja jauno ēku

Pievienoja: 
Historia.lv, 22.04.2017

4.maijā plkst.14.00 aicina uz Ogres Vēstures un mākslas muzeja atklāšanas svētkiem, informē Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste Gunta Šmidre.

Plkst. 14.00 Svētku uzrunas un muzeja jaunās ēkas atklāšana

Apmeklētājus priecēs 4 muzeja atklāšanas izstādes.

No bankas līdz muzejam

Nelielā ekspozīcija iepazīstina ar ēkas Brīvības ielā 36 tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā pēdējā gada laikā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam.

Ievas Iltneres gleznu izstāde

Ievas Iltneres glezniecība Latvijas mākslā ieņem nozīmīgu un paliekošu vietu. Vairākkārt mainījusi savu glezniecisko stilu, māksliniece spēj pārsteigt skatītāju ar savu izsmalcinātību un eleganci. Izstādē eksponētie darbi no Zuzānu kolekcijas ļauj iepazīt Ievas Iltneres daiļradi ilgākā laika posmā.

Vasarnieki Ogrē

Ekspozīcija iepazīstina ar atpūtas iespējām, vasarnieku izklaidēm un leģendām, kas apvij  Ogres pilsētas kultūras un sabiedrisko dzīvi no 20.gadsimta sākuma līdz Otrajam pasaules karam.

Ar velo uz Ogri

Velo sezonu atklājot piedāvājam nelielu ieskatu Latvijas velosipēdu būves un kultūras vēsturē. Izstādē eksponēti ne vien "ērenpreisi', bet arī vairāk kā 10 pirmās brīvvalsts laikā ražotu divriteņu zīmolu. Skatāma viena no Latvijas lielākajām velosipēdu zvanu kolekcijām un citi ar divriteņu izgatavošanu un lietošanu saistīti priekšmeti no privātkolekcijām un Rīgas Motormuzeja krājuma. Izstāde tapusi sadarbībā ar kafejnīcas "M.Pūres beķereja" īpašniekiem Ivetu Zāģeri un Māri Bulatu

Plkst.14.30 un plkst.16.00 Pastaiga pa muzeju Baņķiera pavadībā

Labirinti, noslēpumi, sarkanais stūrītis un īsts bankas prezidents - tie ir tikai daži pieturpunkti  divām  aizraujošām ekskursijām pa jauno muzeja ēku, kurā apmeklētājus ievedīs Latvijā pazīstamais režisors, 2016.gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” ieguvējs  Mārtiņš Eihe. Starp citu, tieši šajā ēkā, Ogrē, Brīvības ielā 36, aizsākās Mārtiņa Eihes pirmās darba gaitas, strādājot bankā gan par apsargu, gan saimniecības vadītāju.

Plkst.15.00 Vēsturisko tērpu skate

Pirmo reizi vienlaicīgi, tik lielā skaitā skatītāji varēs vērot Ogres Vēstures un mākslas muzeja krājumā esošās bagātības – oriģinālus pagājušā gadsimta 20.- 60. to gadu tērpus un aksesuārus. Teju vesels gadsimts pagājis kopš brīža, kad šīs kleitas, ketoveja, kurpes un somiņas rotāja savus īpašniekus Ogres pilsētā.

Grezni un ikdienišķi tērpi uzburs tā laika šarmu, kuru papildinās Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja krājuma glabātājas, apģērbu vēstures pētnieces Ligitas Kalniņas stāstījumu par modi, tērpu darināšanas un nēsāšanas tradīcijām 20.gadsimta 20. - 60.gados.

Muzeja atklāšanas pasākumam būs arī sava īpašā mūzika, kuras skanējumu nodrošinās vinila plašu kolekcionārs un dīdžejs Kārlis Bardelis. 

Kārlis ar savu bagātīgo vinila plašu kolekciju ne tikai virtuozi ļauj pārcelt laikus no "reiz bija" uz mūsdienām, viņa otrā lielā "dzīves stihija" ir traka un neordināra pasaules aceļošana.

Mīļi gaidīts ikviens interesents!

Uzziņai:

Turpmāk Ogres Vēstures un mākslas muzejs būs atvērts apmeklētājiem sešas dienas nedēļā - otrdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00, trešdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, bet sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00. Ieeja muzejā ir bez maksas.

Nākamajā gadā, par godu Ogres pilsētas 90 gadu jubilejai un Latvija simtsgadei, Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atvērta pastāvīgā ekspozīcija.

Jaunā Ogres Vēstures un mākslas muzeja ēka ir pilnībā pieejama arī ģimenēm ar bērnu ratiņiem un apmeklētājiem ratiņkrēslos. Pieejams WI-FI.

Reklāma