Dobeles pilsdrupās notiks tikšanās ar arheologu A.Tomašūnu: 2020.g. atradumi un atklājumi

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 22.09.2020

Dobeles pilsdrupu pagalmā 25. septembrī no 15.00 līdz 17.00 būs iespēja satikt vēsturnieku un arheologu Andri Tomašūnu. Tas būs arheoloģiskās izpētes darbu noslēguma pasākums un saruna par izpētes laikā atrastajiem priekšmetiem. Sarunas laikā varēs uzzināt, kur un kas ir atrasts, kādus secinājumus var izdarīt un kādas jaunas iespējas paver atrastie priekšmeti.

Izpēte nesusi vērtīgus jaunieguvumus. Pie ieejas kapelas pagraba Z pusē atklāts neskarts kultūrslānis, kas atklāja zemgaļu laika senlietas pat no 13./14. gadsimta. Kultūrslāni dažādos līmeņos atrastas koka ogles, graudi un lazdu rieksti. Šāda veida materiāls vēl līdz šim nekad nav bijis atrasts Dobeles pils teritorijā. Izpētes laikā atrasti daudz un dažādi priekšmeti: naglas, monētas, rotaslietas un to fragmenti, adatas, šķēpu gali, trauku lauskas u.c. Tos varēs apskatīt pasākuma laikā.

Pasākums notiek Eiropas Kultūras mantojuma dienas ietvaros. No 25. līdz 27. septembrim visā Latvijā norisināsies Eiropas Kultūras mantojuma dienas. Katru gadu ir izvēlēta kāda īpaša tēma, kas tiek aktualizēta. Šī gada tēma ir konceptuāla- būvkultūra.

Reklāma