Ērģemes pils Ziemeļu tornis ieguvis jumtu

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 18.08.2020

Turpinoties šī gada pavasarī iesāktajiem Ērģemes viduslaiku pils atjaunošanas darbiem, 11.augustā pils Ziemeļu tornis ieguva jaunu jumta konstrukciju. Aptuveni 22 tonnas smagā koka konstrukcija tika uzbūvēta uz zemes blakus tornim un tad ar celtni uzcelta iepriekš sagatavotajā vietā.

Tornis tiek atjaunots arhitekta Pētera Blūma vadībā. Kā viņš pastāstīja portāla ziemellatvija.lv korespondentam, Ērģemes pils Ziemeļu torņa atjaunošana ir pirmais viduslaiku pils restaurācijas projekts, kurā mūru augšdaļa tiek saglabāta tādā pakāpē, kādā tā atradusies pirms darbu uzsākšanas. Arhitekts norāda, ka līdz šim ierastā prakse bijusi viduslaiku piļu torņu atjaunošanu veikt ar restaurētām vai izlīdzinātām mūru augšdaļām, kā tas darīts Cēsu, Turaidas un Bauskas pilsdrupās. Savukārt Limbažu, Raunas un Siguldas torņu drupu aizsargjumti veidoti, izmainot šo torņu sākotnējās aprises. Bet Ērģemes pils Ziemeļu tornis gan atgūs savu sākotnējo veidolu, gan paliks ar nepārveidotiem mūriem. P. Blūms cer, ka tas dos iespēju arī nākotnes viduslaiku būvmākslas pētniekiem pētīt nevis 21. gadsimta reprodukcijas, bet gan oriģinālus darbus.  

Šī projekta ietvaros tiek veikta laukakmeņu mūra izkritušo akmeņu un akmeņstarpu tukšumu daļēja aizmūrēšana. Pils torņa ceturtajā stāvā izbetonētas strēlnieku kameru grīdas un jumta konstrukcijas koka balstošie elementi, kā arī dzelzsbetona balstgredzens.

Avots:

ziemellatvija.lv

Reklāma