Izstāde "Dvēseļu putenis" Kuldīgas muzejā pagarināta līdz 3.oktobrim

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 14.07.2021

Fotogrāfija no filmas "Dvēseļu putenis" uzņemšanas. Autore: Sanita Ieva Sparāne.

Izstāde, tāpat kā filma “Dvēseļu putenis”, ļauj ielūkoties latviešu tautas cīņā par brīvību un atgādina mums par to, ka Latvijas valsts esamība nav pašsaprotama.

Uz filmas “Dvēseļu putenis” galvenā varoņa Artūra Vanaga lomu pieteicās 1300 jaunieši, taču aktieru atlasē izvēlējās mūsu novadnieku un Kuldīgas Centra vidusskolas absolventu Oto Brantevicu. Filmēšanās laikā viņš tā pa īstam aptvēris, cik neizsakāmi liela cena tika samaksāta par Latvijas brīvību.

“Par Latvijas vēsturi ir jāstāsta visos iespējamos veidos, tai skaitā ar filmu palīdzību, jo tās vizualizē notikumus, radot skatītājam emocionālu saikni ar vēsturi. Svarīgi, lai filmās vēsture tiek attēlota pēc iespējas precīzāk. Ir jāpievērš liela uzmanība latviešu tradīcijām, latviskajai domāšanai un dzīvesveidam, latviešu pagānismam un kultūrai, kā arī citām lietām, kas veido patiesi latvisko identitāti, pie kuras ir jāatgriežas,” uzskata Oto Brantevics.

Apmeklē izstādi un izzini filmā atainotos vēsturiskos notikumus Latvijas teritorijā Pirmā pasaules kara un Neatkarības kara laikā!

Uz tikšanos muzejā!

Avots:

Kuldīgas novada muzeja facebook.com lapa

Reklāma