Izzinošs pārgājiens 11.maijā – LATVIJAS GADA ĢEOVIETA 2019 – VIDZEMES JŪRMALAS STĀVKRASTI

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 07.05.2019

Veczemju klintis. 2016.g. februāris. V.Grīviņa foto.

Biedrība “Ziemeļvidzemes Ģeoparks” un Dabas aizsardzības pārvalde 11.maijā plkst.11:00 aicina uz izzinošu pārgājienu, kas veltīts 2019. gada Latvijas ģeovietai – Vidzemes jūrmalas stāvkrastiem.

Aktīvie krasta erozijas procesi, krāšņie devona iežu atsegumi, laukakmeņiem klātā krasta josla, krāsainie minerālu kliedņi un savdabīgā augu valsts Vidzemes jūrmalas stāvkrastu ainavu padara dinamisku un krāšņu visos gadalaikos, tāpēc teritorija ir iecienīts atpūtnieku un tūristu galamērķis. Stāvkrasti ir brīvi pieejami ikvienam interesentam.

Izzinošo pārgājienu vadīs ģeologi - Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes devona pamatiežu speciālists, asociētais profesors Ģirts Stinkulis, jūras krasta ģeoloģisko procesu speciālists, vadošais pētnieks Jānis Lapinskis, mineraloģe, vadošā pētniece Vija Hodireva un, iespējams, vēl citi. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvēs atsegumu biotopu eksperts Dainis Ozols.

Pasākums ir bezmaksas. Aicināti visi interesenti!
Sākums ir atpūtas vietā “Vasas”, Salacgrīvas novadā (https://ej.uz/vasas).

  • 11:00-11:30 notiks automašīnu pārbraukšana uz galapunktu un šoferīšu atvešana atpakaļ.
  • 11:30-14:30 pārgājiens gar jūras krastu ar speciālistu stāstījumiem par krastu ģeoloģiskajiem procesiem, klintīm, akmeņiem un citām dabas tēmām. Maršruts (7 km): Vasas – Ķurmjrags – Ežurgu un Zivtiņu klintis – Rankuļrags – Veczemju klintis. Grūtības pakāpe - vidēja.
  • 14:30-15:00 Pasākuma noslēgums. Gada ģeovietas 2019 informācijas stendu atklāšana.

Galapunktā - kempingā “Veczemju klintis” darbosies kafejnīca (https://ej.uz/Veczemju_klintis), un pasākuma dalībniekiem automašīnu novietošana būs bez maksas.

Pasākuma dalībniekus aicinām ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Lielākā daļa maršruta vedīs pa smilšainu pludmali, bet būs arī akmeņaini posmi. Līdzi jāņem dzeramais ūdens un uzkodas pēc saviem ieskatiem.

Latvijas Gada ģeovietas izvirzīšanu organizē biedrība “Ziemeļvidzemes ģeoparks” un atbalsta Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Ģeoloģijas nodaļas un Ģeoloģijas muzejs, Latvijas Petroglifu centrs, Spectūrisms un Salacgrīvas novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja

Dainis Ozols
Biedrības “Ziemeļvidzemes ģeoparks” vadītājs
Tālrunis informācijai: +371 26527214

Reklāma