Kara muzejs izdevis trīs jaunas grāmatas

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 20.01.2018

2018.gada 19.janvārī plkst. 14.00 Latvijas Kara muzejā notiks LKM izdevumu atvēršana.

Latvijas Kara muzejā gaidāms mazliet neikdienišķs notikums: tiks atvērtas uzreiz trīs muzeja izdotas grāmatas.

2017.gada 27.-28.aprīlī Latvijas Kara muzejā norisinājās starptautiska zinātniska konference “Demokrātiskie procesi Austrumu un Centrālajā Eiropā 1917.gadā: politiskie, militārie, sociālie un kultūras aspekti”, kuru muzejs rīkoja sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Latvijas Vēstures institūtu. Šī konference bija veltīta notikumiem, kuri šajā reģionā norisinājās pirms simts gadiem, aizsākot neatkarīgu valstu veidošanos. Konferencē piedalījās akadēmiskie vēsturnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Vācijas un Čehijas. Konferencei ir veltīts viens no atveramajiem muzeja izdevumiem – rakstu krājums, kurā apkopota daļa no nolasītajiem referātiem.

Otrs izdevums ir kārtējā, nu jau astoņpadsmitā pēc skaita, Latvijas Kara muzeja Gadagrāmata. Šajā izdevumā ir apkopoti gan mūsu muzeja vēsturnieku, gan Krievijas un Igaunijas kolēģu akadēmiskie pētījumi par aktuāliem Latvijas militāri politiskās vēstures jautājumiem.  Pētījumu hronoloģija ir plaša: no Latvijas Neatkarības kara laika līdz mūsdienu Nacionālo Bruņoto spēku veidošanās vēsturei. Par labu tradīciju ir kļuvis gadagrāmatās aplūkot muzeja krājumā esošos dokumentus, ieviešot Latvijas historiogrāfijā jaunus materiālus par mūsu valsts militāro vēsturi.

Trešais izdevums, kuru šajā dienā piedāvāsim lasītāju vērtējumam ir mūsu muzeja vēsturnieku Ilzes Krīgeres un Klāva Zariņa sagatavotā grāmata “75 priekšmetu stāsti par Latviju Pirmajā pasaules karā”. Pamats šim izdevumam ir jaunā mūsu muzeja ekspozīcija “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā”, kas bija atklāta 2017.gada sākumā. Savukārt šajā grāmatā mēs atklājam minēto skaitu stāstu par dažādiem ekspozīcijā aplūkojamajiem interesantākajiem un nozīmīgākajiem priekšmetiem, vienlaicīgi gan ļaujot lasītājam aplūkot šos priekšmetus vizuāli, gan ļaujot iegūt papildus informāciju, ko priekšmets vai dokuments var pastāstīt par savu laiku.

Avots:

karamuzejs.lv

Reklāma