Koknesē aicina uz tikšanos ar projekta "Gadsimta stāsti" veidotājām Ievu Pīgozni un Sanitu Kalnu

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 05.05.2022

Biedrība “Pērses krasts” aicina visus interesentus 12. maijā, plkst. 14.00, Kokneses Tūrisma informācijas centrā uz tikšanos ar “GADSIMTA STĀSTU” veidotājām Ievu Pīgozni un Sanitu Kalnu.

Gadsimta stāsti ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izveidota digitālā platforma, lai iesaistot visplašāko sabiedrību, dokumentētu liecības par pēdējo 2–3 paaudžu ikdienas dzīvi Latvijā un arī atgādinātu par nesenā pagātnes mantojuma dokumentēšanas nozīmi gan dzimtas vēsturē, gan pētniecībā.
Ieva Pīgozne ir kultūrvēsturniece, mākslas zinātņu doktore, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta pētniece, uzstājas ar publiskām lekcijām pa visu Latviju. Ievai ir liela pieredze cilvēku intervēšanā par dzīvi agrākos laikos un sabiedrības izglītošanā par kultūrvēstures un etnogrāfiskajām vērtībām.

Sanita Kalna ir vēsturniece, etnogrāfe, vairāku grāmatu sastādītāja un autore. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja ar daudzu gadu pieredzi muzeja darbā, tajā skaitā Pieminekļu valdes savākto materiālu, senu fotogrāfiju un etnogrāfisku priekšmetu glābšanā un glabāšanā. 

Reģistrācija pasākumam: https://ieej.lv/8sMIw

Programma:
13:45 Ierašanās, reģistrēšanās
14.00 “Kultūras mantojums digitālajā vidē”, ievadvārdi un projekta prezentācija - biedrības “Pērses krasts” vadītāja Ita Lejiņa
14.15 Portāla “Gadsimta stāsti” labā prakse – Ieva Pīgozne un Sanita Kalna 
14.30 “Gadsimta stāsti” – darbnīca/meistarklase – atmiņu stāsta pieraksts digitālajā vidē
15.30 Jautājumi, atbildes un draudzīgas sarunas ar pēcpusdienas kafiju

Vairāk informācijas: mob. 29119882, [email protected]

Pasākuma norises vieta: Kokneses Tūrisma informācijas centrs, 1905.gada iela 7, Koknese.

Pasākums tiek rīkots īstenotā projekta Nr. 2022.LV/NVOF/MIC/067/23 “Esi aktīvs - piedalies” ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Reklāma