Kuldīgas muzejam uzdāvina albumu "Terra Mariana"

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 15.01.2015

Kuldīgas Novada muzejs saņēmis īpašu dāvinājumu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas – albumu "Terra Mariana.1186-1888", kas vēsta par kristīgās ticības izplatīšanos Latvijā un Igaunijā, kādreizējā Livonijā, ko mēdz dēvēt par Marijas vai Māras zemi (Terra Mariana). Tajā atrodams bagātīgs vizuālais un tekstuālais materiāls par Livonijas pilīm, pilsdrupām, baznīcām, senu dižciltīgu dzimtu ģerboņiem, zīmogiem, vēsturiskām personībām, kā arī seno sudraba un zelta monētu nospiedumi. Ilustrācijas paskaidro teksts latīņu valodā vecgotu baznīcas rakstā. Albumā ietverta informācija arī par Kuldīgu, Alsungu, Ēdoli, Gudeniekiem, Lēnām un Valtaiķiem, par Kuldīgas komtureju, Trīsvienības baznīcu, Ketleru, Bēru, Ostensakenu un fon Šverinu dzimtām, mākslinieku V. Stafenhāgenu u. c.

Šis albums ir viens no tūkstoš samazināta izmēra faksimilizdevumiem un sastāv no diviem sējumiem – vienā skatāms vizuālais materiāls, otrā sniegti zinātniski komentāri. Abi sējumi lietojami paralēli.

Albuma “Terra Mariana.1186-1888” oriģināls glabājas Vatikāna Apustuliskajā bibliotēkā. Tas tika izgatavots tikai vienā eksemplārā, ko Baltijas poļu muižniecība dāvināja pāvestam Leo XIII 1888. gadā. Baltijas telpā šim albumam idejas, saturiskās koncepcijas un izpildes ziņā nav līdzvērtīgu eksemplāru. 2007. gadā Latvijas Nacionālā bibliotēka un Vatikāna Apustuliskā bibliotēka parakstīja kopizdevuma līgumu, kas paredzēja albuma “Terra Mariana.1186-1888″ izdošanu.

Avots:

kuldigasmuzejs.lv

Reklāma