Latvijas restauratori apciemos Ventspils kolēģus

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 12.03.2020

Ventspils muzeja publicitātes foto.

Piektdien, 13. martā Latvijas Restauratoru biedrība pieredzes apmaiņas braucienā, dodoties uz Kurzemes pusi, kā galamērķi izvēlējusies Ventspili. Biedrība regulāri organizē ekskursijas ar mērķi iepazīt Latvijas kultūras pieminekļus un objektus, kuros notiek restaurācijas darbi, šoreiz īpašu uzmanību pievērsīs Ventspils muzeja piedāvājumam.

Latvijas Restauratoru biedrība ir nevalstiska organizācija, kurā ir apvienojušies 200 dažādu jomu restauratori un ar restaurācijas jomu saistīti profesionāļi (krājumu glabātāji, muzeju speciālisti, arhitekti, fotogrāfi, u.c.) Biedrības pārstāvji tiek deleģēti darbam dažādās konsultatīvās un ekspertu padomēs - Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas pieminekļu aģentūra. LRB pārstāvji ir piedalījušies starptautiskos kursos un apmācību darbnīcās, kā arī starptautiskās restauratoru konferencēs gan kā klausītāji, gan kā referenti, un ik gadu rīko ikgadējas restauratoru darbu izstādes.

Ventspils muzeju apmeklēs 40 restauratori, lai iepazītos ar Ventspils muzeja restauratoru darbu. Vizītes laikā plānots apmeklēt izstādi ”Mežģīņu šarms un noslēpumi”, kur gida pavadībā varēs uzzināt par smalki darināto Francijas un Eiropas mežģīņu vēsturi. Izstādē skatāmi unikāli priekšmeti no prestižām kolekcijām ar senāko datējumu - 16. gadsimtu. Restauratoru darbs saistās ar dažādu priekšmetu restaurāciju, līdz ar to ir saistoši aplūkot gan mežģīņu izstādes paraugus, gan iepazīt citas kultūras rakstus un to darinājumus Ventspils Amatu mājā izstādē “Sniegs, sakura, krizantēmas: tradicionālās japāņu jostas”, kuri pārsteidz ar japāņu sieviešu izsmalcinātību košos krāsu salikumos un rakstos tradicionālajās jostās – obi.

Dienas noslēgumā vēl aicināsim viesus izbaudīt piekrastes vēju un jūras burvību uz Ventspils mola.

Avots:

Ventspils muzeja facebook.com lapa
 

Reklāma