Liepājā atver Kurzemes piekrastes zvejniecības vēsturei veltītu grāmatu

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 13.12.2019

Trešdien, 11. decembrī, notika Liepājas muzeja ilggadējā darbinieka, jūrniecības un zvejniecības vēstures pētnieka Jura Kriķa grāmatas “Piemares zveji paceļ buras” atvēršana Liepājas muzejā. Pasākums aizritēja patiesi sirsnīgā svētku gaisotnē, un vakara gaitā izskanēja daudz savstarpējas cieņas apliecinājumu, kuros savijās gandarījums, prieks un apbrīna par autora ieguldīto darbu.

Kopā ar Liepājas muzeju autoru sveikt bija ieradies kupls skaits viesu, tostarp Jura Kriķa kolēģi un visi tie, kuriem sirdī tuva Kurzemes piekrastes zvejniecības vēsture un jūra. Apsveikuma vārdus teikt bija ieradies arī Atis Deksnis, domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos.

Grāmatas fragmenti Kaspara Goda priekšlasījumā ne vienu vien pasākuma apmeklētāju aizveda tik dziļos atmiņu līkločos, ka muzikālā priekšnesuma laikā tika nobirdinātā arī kāda asara.

Sirsnīgus vārdus autoram teica arī šī izdevuma iniciators – žurnālists, Latvijas Televīzijas raidījuma „Latvji, brauciet, jūriņā!” veidotājs Gints Šīmanis. Viņš arī iepriekš uzsvēris, ka Jura Kriķa pētījumi ir apliecinājums cilvēkam ar enciklopēdiskām zināšanām, kurš lielāko sava mūža daļu atdevis Liepājas daudzšķautnainajai vēsturei cauri gadsimtiem, pilsētas popularizēšanai un pagājības veiksmes stāstu daudzinājumam.

Juris Kriķis visu savu radošā darba mūžu atdevis “pilsētai vētru un dzintara krastā, tāpēc nav brīnums, ka pēc pasākuma svinīgās daļas autors nokļuva kuplā sveicēju un ziedu ielokā, un vēl krietnu brīdi parakstīja grāmatas, kuras apmeklētāji varēja iegādāties turpat muzeja vestibilā.
Strādājot Liepājas muzejā, Juris Kriķis izveidojis apjomīgu Liepājas jūrniecības un zvejniecības vēstures krājumu, organizējis ekspedīcijas pa Liepājas rajona zvejnieku ciemiem no Nidas līdz Jūrkalnei, iekārtojis vairākas tematiskās izstādes par Liepājas zvejniekiem, ostu, kā arī par slavenajiem jūras braucējiem un kuģu būvētājiem. Arī pašlaik viņš dalās savās zināšanās un neatsaka konsultācijas Liepājas muzeja jaunajai vēsturnieku paaudzei.

Šī jau ir otrā vēsturnieka Jura Kriķa grāmata, kas ieraudzījusi dienasgaismu un nonākusi pie lasītājiem. Grāmatas izdošanu producējusi biedrība “Bibliokuģis “Krišjānis Valdemārs””, un tas bija iespējams, pateicoties Zivju fonda atbalstam.

Avots:

Liepājas muzeja facebook.com lapa

Reklāma