Liepājas okupācijas muzejā Juris Raķis stāstīs par Karostu

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 17.04.2024

Ceturtdien, 25.aprīlī plkst. 17 Liepājas okupācijas muzejā, K. Ukstiņa ielā 7/9, izstādes “Padomju okupācijas mantojums Karostā” ietvaros vēstures pētnieks Juris Raķis iepazīstinās interesentus ar vēstures notikumiem bagāto, savdabīgo, mazliet nošķirto, bet neatņemamo Liepājas sastāvdaļu – Karostu. 

Liepājas Karota ir gan militārais, gan kultūras mantojums. Tās ir laikmeta liecības, kādas nav pieejamas nekur citur, tā ir informācija un pieredze, kas vērtējama kā unikāla ne vien Latvijas, bet arī Eiropas mērogā. Karostu kā vienotu objektu augstu novērtējuši vēstures, militārās un kultūras pētnieki, arhitekti.

Karosta savas pastāvēšanas laikā visiem režīmiem ir kalpojusi kā karabāze. Neraugoties uz lielākiem un mazākiem postījumiem, ko nesuši divi pasaules kari, vēl šodien Karosta glabā sevī projektētāju un arhitektu plānu grandiozumu un pamatīgumu, bet saglabājušās būves – celtnieku darba rūpību un kvalitāti. 

Sākot no 25. aprīļa fotoizstāde “Padomju okupācijas mantojums Karostā” tiks papildināta ar militāriem un sadzīves priekšmetiem, kas izcelti no jūras. Pateicoties Jūras spēku Mācību centra rūpīgajiem vēsturisko artefaktu glabātājiem, izstādes apmeklētāji varēs aplūkot ne tikai fotomākslinieku iemūžinātos mirkļus, bet arī reālus priekšmetus.

Karostas vēstures stāstu ciklu par dažādām ar Karostu saistītām tēmām varēs klausīties un skatīties līdz 29. septembrim. Papildu uzziņai par gaidāmajiem notikumiem aicinām sekot līdzi Liepājas Okupācijas muzeja Facebook lapā: https://www.facebook.com/Liepajasokupacijasmuzejs

Dalība prezentācijā – ieejas maksa izstādē “Padomju okupācijas mantojums Karostā”.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas okupācijas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma norises vietā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.

Publicitātes attēli – no Liepājas okupācijas muzeja un Jura Raķa personīgā arhīva

Reklāma