Nedēļas nogalē notiks Ropažu mantojuma dienas 2021

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 08.09.2021

11. septembrī no 15:00 līdz 19:00 Ropažu pilskalnos - Vairoga stāsts
Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” Ropažu viduslaiku pils teritorijā organizē pasākumu ar mērķi izglītot sabiedrību, īpaši bērnus un jauniešus, par kultūras mantojuma vērtību, caur pētnieku lasījumiem, diskusijām, amatiem un praktisku darbošanos un izmantojot dzīvās vēstures metodi veicinot zināšanu pārmantojamību.

Pasākums “Vairoga stāsts” norisināsies divās daļās:

Pirmajā daļā plānoti arheologu referātu lasījumi par arheoloģiskajiem pētījumiem Ropažu viduslaiku pilī, kultūras mantojuma nozīmi un aizsardzību Latvijā un Ropažu novada senvēsturi.
• "Arheoloģiskie pētījumi Ropažu viduslaiku pilī un kapsētā." - Vitolds Muižnieks un Iveta Berga Muižniece
• "Kultūras mantojuma nozīme un aizsardzība Latvijā. - Jānis Meinerts
• "Ropažu novada senvēsture." - Aija Ērkšķe

Otrajā daļā plānotas vairogu, trauku un lāpu izgatavošanas darbnīcas, kurās amatnieki demonstrēs savas prasmes, apmeklētājus iesaistot dažādu vēstures repliku izgatavošanā.

Aktīvāka līdzdarbošanās plānota vairākos aktivitāšu punktos – lokšaušanā, šķēpmešanā, kaujas skrējienā un viduslaiku galda spēļu turnīrā.

Pasākumā darbosies viduslaiku virtuve ar degustācijām, kur uz malkas kurināta uguns gatavos zupu pēc viduslaiku rakstos Eiropā pierakstītas receptes.
• Podnieku darbnīca: Baiba un Einārs Dumpji (Daugmales cepļa kurināšana)
• Kalēja darbnīca: Edvards Puciriuss
• Ādas apstrādes darbnīca: Guna Zomere
• Kokapstrādes darbnīca: Andris Roze un Artūrs Zirnis
• Viduslaiku mākslas un zīmēšanas darbnīca: Līva Āboltiņa

Amatnieki kopā ar kluba Rodenpoys biedriem pasākuma apmeklētājiem demonstrēs kā viduslaikos tika izgatavoti vairogi.

Ikvienam pasākuma apmeklētajam būs iespēja izmēģināt viduslaiku apbruņojumu un sacensties, lai uzvārētu Rodenpoys kaujas skrējiena izaicinājumā.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar viduslaiku galda spēlēm, apgūt spēļu noteikumus un sacensties par balvām.

Ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt loku gatavošanas noslēpumus un izmēģināt seno distances ieroci praktiski – stenda šaušanā.

Rodenpoys biedri pēc autentiskām viduslaiku receptēm gatavos un iepazīstinās pasākuma apmeklētājus ar viduslaiku virtuvi.

❗️ Ieeja pasākumā tikai ar derīgiem Covid19 vakcinācijas sertifikātiem. Pie ieejas būs iespēja veikt eksprestestus par samaksu!

Reklāma