Nodots ekspluatācijā Dobeles Livonijas ordeņa pils kapelā iebūvētais kultūras centrs

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 07.12.2020

Būvniecības valsts kontroles birojs informē, ka pēc pārbūves pieņēmis ekspluatācijā Dobeles novada pašvaldība Livonijas ordeņa pils kapelu, kas nu atdzimusi daudzfunkcionāla kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centra veidolā. Tiek lēsts, ka kapela uzbūvēta 17. gadsimtā iepriekšējās Livonijas ordeņa konventa ēkas vietā. Tagad no jauna atklātajās telpās izveidota multifunkcionāla zāle, kurā būs iespējams organizēt lekcijas, seminārus un izstādes, savukārt kapelas jumta stāvs izbūvēts kā pilsētas apskates platforma. Autentiski rekonstrukcijas darbi veikti pils Rietumu sienas un tornīša atjaunošanā, kā arī iekonservēts pils teritorijā esošais mūris.

Rekonstrukcijas darbu laikā pilsdrupās tika atrasts kultūrslānis ar 13.un 14.gadsimta senlietām, taču joprojām neatklāts esot noslēpums, vai šajā vietā reiz atradusies seno zemgaļu koka pils... 

Iespējams, šis ir īstais laiks, kad vairāk pievērsties vietējo kultūras un vēstures objektu izzināšanai, un kāpēc lai Dobeles pilsdrupas nebūtu viens no tiem?

Avots: BVKB facebook.com lapa

Reklāma