Paziņoti pirmā republikāniskā Bērnu un jauniešu stikla konkursa laureāti

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 29.10.2020

Krišjāņa Barona jubilejai veltītais republikāniskais bērnu un jauniešu stikla mākslas konkurss Kr. Baronam - 185 noslēdzies un žūrija 11 cilvēku sastāvā piešķīrusi šādas vietas :

Vecuma grupā 16-20 gadi:

1.      Vieta Keita Bērzkalne (termometrs)

2.      Vieta Emīlija Kalnača

3.      * Vieta Rikija Kravčūna un Airina Holodkova

Vecuma grupā 12 – 15 gadi:

1.      vieta Eduards Zaļkalns (dvielis)

2.      vieta Laura Hintenberga, Daniella Anna Ozoliņa  un  Anna Simona

3.      vieta Angelina Gatiņa, Adrians Kļaviņš, Amanda Asne, Dana Fiļimoņenkova, Viktorija Nesamira

Vecuma grupā 7- 11 gadi:

1.vieta Daniella Neimane (palielināmais stikls)

2. vieta Vladimirs Daņilovskis, Elizabete Maslobojeva, Dārta Damroze, Amanda Vaščenkova

3.vieta Samanta Keita Barkāne, Viktorija Roģe, Laura Pērkone

*Vieta tiek dalīta, ja punktu skaits bija vienāds.

Darbus vērtēja žūrija 11 cilvēku sastāvā: 6 stikla mākslinieki- Eila Vikmane, Oleklsijs Krasnovs, Marta Ģibiete, Ilze Rimicāne, Ramona Pēkšēna, Inga Jaunzeme un 5 citu jomu speciālisti – populārais juveliermākslinieks Oļegs Auzers, Gaida Jablovska, Rīgas Latviešu biedrības priešsēdētaja vietniece, Free Riga vadītājs Mārcis Rubenis, Ļubova Švecova, deputāte un Rūta Kārkliņa, Barona muzeja direktore.

Konkursa organizatore māksliniece Inga Jaunzeme saka: „Šis ir pirmais republikāniskais stikla konkurss bērniem un jauniešiem.Atsaucība uz konkursu bija liela. Darbi izpildīti stiklā dažādās tehnikās – apgleznoti, kausēti, gravēti, aplicēti, likti mozaīkā. Tas, ka žūrijai nebija viegli izvēlēties, liecina dalītās otrās un trešās vietas. Kopumā konkursā ir 21 laureāts. Jaunākajam 7 gadi, vecākajam – 17 gadi”.

Juveliermākslinieks Oļegs Auzers, žūrijas komisijas loceklis saka:”Mans princips šādos konkursos ir- likt visaugstāko vērtējumu visiem. Bērni ir jāmotivē. Pēc tam dzīve un laiks rāda, kas paliek tajā nišā un kam tas izvēršas ilgtspējīgā darbībā.”

Saeimas deputāte, Ļubova Švecova, žūrijas komisjas locekle: „Izvēlējos savus favorītus vairāk intuitīvi, jo pašai profesionālā līmenī ar stiklu nav saistības. Patīkami pārsteidz, ka Latvijā joprojām ir tik daudz mākslas skolu un interešu centru jauniešu, kam interesē stikls”.

Konkursa darbi tiks izstādīti Kr. Barona muzejā Barona ielā 3, Rīgā, 31.oktobrī  Barona dzimšanas dienā plkst.13.00., kur tos varēs aplūkot līdz šī gada beigām.

Inga Jaunzeme

māksliniece, Krišjāņa Barona muzeja konkursa projekta konsultante
mob.t.  +371 26 66 11 99

[email protected]
[email protected]
www.baronamuzejs.lv

Reklāma