Ropažos notiks Mantojuma dienas 2020

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 30.08.2020

“Mantojuma dienas Ropažos 2020” ir pasākumu kopums, kas notiks 12.septembrī divās norises vietās - Ropažu Livonijas ordeņa pilsdrupās un Ropažu muižas parkā.
Pasākuma laikā Ropažu vēsturiskajā parkā un tā apkārtnē darbosies šādi izziņas/izpētes punkti:
• “Redze” – visa pasākuma laikā būs skatāma lielformāta fotogrāfiju brīvdabas izstāde ar vadmotīvu “Cilvēks vietā un laikā Ropažu novadā”.
• “Smarža” - no plkst.15:30 līdz 17:30 Ropažu muižas parkā varēs satikt zālīšu zinātāju – dabas augu un tēju speciālisti, kura gan pastāstīs par dažādiem ārstniecības augiem – to, kā tie izskatās, kur aug, kur tos var ievākt un kā sagatavot un lietot pret dažādām kaitēm. Uz vietas tiks pagatavotas dažādas zāļu tējas, kuras varēs arī nogaršot.
• “Garša” – no plkst.16:30 līdz 18:30 pasākuma laikā Ropažu Muižas parkā darbosies Garšas darbnīca kurā garšas eksperte Ilze Jurkāne kopā ar novada senioriem pagatavos un padalīsies ar recepti savam bērnības garšas ēdienam.
• “Tauste” – sajūtu teātris – pasākuma laikā, katru pusstundu no plkst.16:00 līdz 19:30 apmeklētājam tiks dota iespēja gūt neparastu pieredzi iepazīstot un izdzīvojot kādas Ropažu novada teikas teatrālu uzvedumu, kurā galveno lomu spēlēs pats apmeklētājs, tikai šoreiz nedaudz neierastākā veidā, ka parasti.
• “Dzirde” –Muzikāla performance – pasākuma noslēguma kulminācijā plkst. 20:00 - kopīga izdziedāšanās, izdancošanās un tautas mūzikas baudījums brīvā dabā, baudot Latvijas postfolkloras grupas “Iļģi” izpildījumu.

Reklāma