Turpinot Durbes muižas kalpu mājas glābšanas darbus, iegūtas vairākas interesantas senlietas

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 08.09.2020

Durbes muižas kalpu mājas glābšanas darbu ietvaros organizētās arheoloģiskās izpētes rezultātā iegūtas senlietas, kas saistītas ar šīs ēkas saimniecisko funkciju. Arheologi guva atbildes uz vairākiem jautājumiem, kas saistīti ar ēkas būvvēsturi un saimniecisko funkciju. 

Līdz ar būvdetaļu fragmentiem un trauku lauskām Tukuma muzeja krājumā nonāks vairākas īpašas senlietas. Numismātikas kolekciju papildinās 1915. gadā cariskajā Krievijā tapusi 3 kapeiku un 1940. gada Padomju Savienībā apgrozībā laista 15 kapeiku monēta. Citu atradumu vidū īpaši izceļas pavisam miniatūra divu jauniešu figūriņa, kas atmiņā atsauc nostāstus par Durbes barona fon der Rekes dēla aizraušanos ar dārznieka meitu vai kāda cita šīs ģimenes vīrieša mīlestību pret meldera meitu. Pēc izpētes un restaurācijas atrastie priekšmeti būs apskatāmi Durbes pils ekspozīcijā. 

Durbes muižas kalpu mājas glābšanas darbi notiek jau piekto gadu. Pateicoties Tukuma novada pašvaldības finansējumam un atbalstam no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes administrētās “Kultūras pieminekļu glābšanas, izpētes un restaurācijas programmas”, 2020. gadā pabeigta jumta konstrukciju stiprināšana un tiek veikti darbi, lai  novērstu mitruma iekļūšanu ēkas pagrabos. Valsts kultūrkapitāla fonds finansēta un Tukuma Novada Pašvaldība līdzfinansēta projekta “Arheoloģiskā izpēte pie Durbes muižas kalpu mājas” ietvaros arheoloģiskās uzraudzības darbus organizē Dr.hist.Rūdolfs Brūzis.

Avots:

Tukuma muzeja facebook.com lapa

Reklāma