Vecpiebalgā notiks Kārlim Skalbem veltīts Lāpu gājiens un „Mūža rakstu” 8.sējuma atvēršana.

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 31.10.2019

Vecpiebalgā novembris iesāksies, atceroties izcilo dzejnieku, rakstnieku, politiķi un sabiedrisko darbinieku Kārli Skalbi un godinot viņa daiļradi. 7. novembrī notiks Lāpu gājiens no Vecpiebalgas uz Kārļa Skalbes kapavietu Vaktskalnā pie „Saulrietiem”, bet 9. novembrī Vecpiebalgas bibliotēkā notiks Kārļa Skalbes „Mūža rakstu” 8. sējuma atvēršanas svētki.

7. novembrī, dzejnieka dzimšanas dienā Vecpiebalgas vidusskolā pulcēsies skolēnu vizuālās mākslas konkursa „Kārļa Skalbes pasakas”  dalībnieki.  Notiks konkursa darbu izstādes atklāšana un uzvarētāju apbalvošana. Pēc tam skolēniem būs iespēja doties Kārļa Skalbes pasaku labirintā un iepazīt Pasakķēniņa daiļradi, piestājot interaktīvās pieturās. Dienas noslēgumā, plkst.16.00 ikviens aicināts doties Lāpu gājienā no skolas, kurā nākamais dzejnieks mācījies uz  viņa dzimto vietu. Uz vietu, kur viņa paša celtā vasaras māja „Saulrieti” un mūžamājas Vaktskalniņā. Lāpu gājiens ir Vecpiebalgas vidusskolas skolēnu veltījums dižajam skolas biedram, tā ir iespēja ikvienam pieminēt „Mazo piezīmju”, „Nemiera” („Mūžam zili…”)  un „Ziemas pasaku” autoru, sirsnīgo piebaldzēnu, latviskāko dzejnieku un viņa devumu literatūrā un politikā.

Nedēļas izskaņā, 9. novembrī plkst.13.00 “Mūža rakstu” idejas autors un sastādītājs literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons un biedrība "Domas spēks" aicina uz Kārļa Skalbes "Mūža rakstu" 8. sējuma atvēršanas svētkiem dzejnieka dzimtajā Vecpiebalgā. Pasākumā tikšanās ar rakstu sastādītāju, literatūrvēsturnieku Ilgoni Bērsonu, profesori, literatūrzinātnieci Ausmu Cimdiņu, politiķi, biedrības “Domas spēks” pārstāvi Aleksandru Kiršteinu. Kārļa Skalbes „Mūža rakstu” 8. sējumā ievietoti Skalbes dzejoļi, pasakas, raksti, „Mazās piezīmes”, deputāta runas Saeimā.  Sējumā apkopoti darbi, kas tapuši 1922., 1923., 1924. gadā.

Pirmie pieci Kārļa Skalbes ''Mūža rakstu'' sējumi no 2001. līdz 2007. gadam iznākuši apgādā ''Elpa''. 6. un 7. sējumu izdeva apgāds „Mansards”.

www.piebalgasmuzeji.lv 
https://www.facebook.com/SkalbesSaulrieti/
https://www.facebook.com/events/2584671408293214/
https://vecpiebalga.lv/aicinam-uz-karla-skalbes-muza-rakstu-atversanas-s...
Informāciju sagatavoja Līva Grudule,
 Piebalgas muzeju apvienības „Orisāre” vadītāja
T. 26573868 [email protected]

Reklāma