Vēstures lasījumi, Bauskas pilsētas 415 gadu jubileju sagaidot

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 29.01.2024

1. jūnijā novada svētkos Bauskas pilsēta svinēs 415 gadu jubileju. Pilsētas jubilejas svinības gaidot, ikviens ir laipni aicināts iepazīt Bauskas vēsturi. Bauskas pils muzeja un Bauskas muzeja speciālisti ir sagatavojuši īpašu vēstures lasījumu sēriju, lai pievērstu uzmanību pilsētas vēsturiskajām saknēm, tās attīstībai laika upes lokos, nozīmīgākajām būvēm un personībām.

Jau 17. februārī plkst. 14.00 visi interesenti ir aicināti uz pirmo tikšanos Bauskas rātsnamā, kas būs veltīta Bauskas pils vēsturei. Muzeja speciālisti stāstīs par celtnes un tās nocietinājumu izmaiņām gadu gaitā, arheoloģiskajos izrakumos atrasto priekšmetu kolekcijām un muzeja darba aktualitātēm. 

23. martā vēstures lasījumus turpinās Bauskas muzeja vēsturnieki, stāstot par vecāko ēku pilsētā – Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luterisko baznīcu, kurai šogad atzīmēsim 430. gadadienu kopš tās uzcelšanas brīža. Izskanēs arī stāsti par divām leģendārām personībām – luterāņu draudzes mācītājiem Gustavu Tursu-Tūru (1890–1973) un Paulu Žibeiku (1910–2006).

Savukārt 27. aprīlī vēstures lasījumi būs veltīti Bauskas pilsētai un tās 415. gadadienai. Aplūkosim Bauskas vecpilsētu kā pilsētbūvniecības pieminekli, iepazīsim pilsētas ielu, laukumu, tiltu un parku vēsturi. 
Bauska ir pilsēta ar bagātu vēsturi. Vēstures lasījumi ļaus paraudzīties uz tās apslēptajām vērtībām, palīdzēs izprast pilsētas laika gaitā veidojušos unikālo personību, ļaus atkal no jauna pilsētu iepazīt dažādos rakursos.

Plašāku informāciju par gaidāmajiem svētkiem atradīsi šeit: https://ej.uz/Bauskai415 
Informācija regulāri tiks papildināta.

Reklāma