Historia.lv intervija Nr.5 "Latvijas pilskalni" (Gatis Kalniņš)

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 05.02.2021

G.Kalniņš stāsta par "Latvijas pilskalnu" projektu festivālā "Zobens un Lemess" 2019.g. vasarā Bauskā. Ginta Albuža foto.

Gata Kalniņa 2017.g. izveidotais projekts "Latvijas pilskalni" latvijas-pilskalni.lv neapšaubāmi ir viens no mūsdienu pārliecinošākajiem tā dēvētās amatierzinātnes jeb pilsoniskās zinātnes (citizen science) pieteikumiem vēstures/arheoloģijas/pieminekļu aizsardzības un popularizācijas jomā. Dažu gadu laikā Gatis ne tikai uzbūvējis tīmeklī brīvi pieejamu visu Latvijas pilskalnu karti, bet arī pievienojis pilskalniem visus E.Brastiņa pirms aptuveni 100 gadiem sastādītos aprakstus un, kas vēl nozīmīgāk, izveidojis arī visu pilskalnu 3D modeļus, kuri, tāpat kā viss pārējais viņa projektā, ir brīvi, bez maksas pieejami interesentiem.

Sarunājamies par Gata izveidoto "Latvijas pilskalnu" projektu, par to, kā top pilskalnu 3D modeļi, par viņa pārziņā pārņemto senvietas.lv vietni, pieminekļu aizsardzības un popularizācijas jautājumiem, pilsonisko līdzdalību kultūras mantojuma apzināšanā un citām saistītām tēmām.

Reklāma