Historia.lv intervija Nr.8. Novadpētniecība, bibliotēka, stāsti (Agita Lapsa)

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 17.02.2022

Agita Lapsa Vecpiebalgas "Vēveros" novadpētnieku mācību semināra laikā. 2019.g. 30.jūnijs. V.Grīviņa foto.

Agita Lapsa ir Valmieras bibliotēkas bibliotekāre un novadpētniecības speciāliste, lieliska stāstniece un stāstu atradēja (daudzi ir meklētāji, bet ne visi arī atradēji). 

Interese par pilsētas vēsturi un pilsētnieku dzīvesstāstiem Agitai rezultējusies ar vairāku Valmieras apkaimju padziļinātu izpēti, teicēju intervēšanu un izstāžu sagatavošanu. Piedalījusies un pati rīkojusi dažādus stāstnieku pasākumus. Tagad, pēc jauno lielnovadu izveidošanas, Agitas Lapsas pārziņā ir visu Valmieras novada bibliotēku novadpētniecības darba pārraudzīšana un virzīšana.

Sarunājamies par to, kā Agitai radās interese par vēsturi, kā viņa nonāca līdz bibliotēkai, kļūstot par profesionālu bibliotekāri (I daļa), mēģinām apviļāt karsto bibliotēku novadpētniecības “kartupeli”, cenšoties rast atbildes uz pagaidām nedz valstiskā, nedz reģionālā līmenī neatbildētajiem jautājumiem par novadpētniecības/lokālās vēstures popularizācijas un kultūras mantojuma saglabāšanas arvien sarūkošajām iespējām lielo novadu plašajās nomalēs un to, kādā veidā ko labu šajā lietā varētu darīt bibliotēkas (II daļa). Noslēgumā (III daļa) Agita pastāsta dažus no viņas atrastajiem Valmieras stāstiem, sākot ar jaunāko par latviešu kurpnieka 1947.g. no dīpīšu (kara bēgļu) nometnes Vācijā nosūtīto kāzu dāvanu Anglijas princesei Elizabetei...

Iezīmes

Tagi: 
Pilsēta: 
Valmiera
Literatūra: 
Populārzinātniskie raksti un publicistika

Reklāma