Vējdzirnavas
Drēņu dzirnavas atrodas Rožupes pagasta (vēsturiskā Līvānu pagasta teritorija) Drēņos (vēsturiski - Drēņu Kārklu sādža). Vietējie iedzīvotāji šīs dzirnavas sauc par Drēņu dzirnavām, bet nedaudzajos aprakstos par tām biežāk tiek lietots nosaukums Cīruļu vējdzirnavas. Oficiālā dzirnavu vietas adrese ir “Cīruļa dzirnavas”.
Dzirnavas, kā to liecinot iegravētais gadskaitlis pie ieejas, celtas 1902. gadā. Kādreiz piecstāvīgās dzirnavas, no kurām mūsdienās palikuši vien mūri, būvētas no dolomīta plātņu gabaliem.
Pēc teicēja Vladislava Cara (dz.1936.g.) sacītā pirms Otrā pasaules kara Drēņu dzirnavas piederēja Drēņkārklu ģimenei (avotos sastopamie dzimtas uzvārda varianti: Drēņu Kārkli, Drēņi). Blakus dzirnavām esošajās "Dreiņu" mājās dzīvojušai Izidora Drēņkārkla Jēkaba dēla ( dz. 1902.g.) un viņa sievas Elzas (dz. Care, 1900.g.) ģimenē bijuši seši bērni. Ģimene 1949. gada 25. martā izsūtīta uz Tomskas apgab. Pišķinotroickas rajonu, atbrīvota 1957.g. Par ģimenes un dzirnavu tālāko likteni apraksta autoram maz ziņu. Zināms, ka jau 20.gs. 80. gados dzirnavas bijušas sliktā stāvoklī.
2000. gadu sākumā dzirnavās keramiķis Leontīns Cīrulis bija izveidojis keramikas darbnīcu un plānoja dzirnavas atjaunot, izveidojot tur kultūras centru, darbnīcu un izstāžu zāli. Šie plāni gan nerealizējās.