Starptautiska konference "Sabiedrība, karš un vēsture: Pirmā pasaules kara militārās, politiskās un sociālās norises Baltijas reģionā (1914-1918)"

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 16.08.2014

Atzīmējot I pasaules kara simto gadskārtu, 2014.g. 26. un 27. jūnijā Latvijas Kara muzejā norisinājās ievērojams akadēmisks pasākums – starptautiska zinātniska konference "Sabiedrība, karš un vēsture: Pirmā pasaules kara militārās, politiskās un sociālās norises Baltijas reģionā (1914–1918)".

Konferencē piedalījās vēsturnieki, pazīstami militārās un politiskās vēstures speciālisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, ASV, Šveices, Polijas, Vācijas, Baltkrievijas un Krievijas. Konferences gaitā tika aplūkoti jautājumi par dažādu valstu bruņoto spēku darbību Baltijas reģionā I pasaules kara laikā un sabiedriskās dzīves norises vācu un krievu karaspēka ieņemtajos apgabalos.

Tāpat vēsturnieki runāja par šī perioda vēstures pētniecību un tās perspektīvām, kā arī par kara piemiņas vietu un memoriālu saglabāšanu. Konferenci ar LR Aizsardzības ministrijas atbalstu rīkoja Latvijas Kara muzejs un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte.

Reklāma