Aizputes pilskrogs

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 28.08.2022
Organizācija: 

Apraksts

Ainārs Radovics FB grupā "Latvijas vēsturiskie krogi" raksta
"Aizputes Pils krogs atrodas pretī pilsdrupām Sakas un Liepājas ielas krustojumā. Ēka varētu būt celta 19. gs. vidū, ja ne agrāk. A. Teivena grāmatā „Latvijas krogi un ceļi” atrodama ziņa, ka 1892. gadā Aizputē darbojās zirgu pasta stacija ar 10 zirgiem. Tā piederēja J. Boruchso un diližansi divreiz nedēļā brauca uz Liepāju un Kuldīgu. Neesmu pilnīgi drošs, ka šis krogs ir tā pati vieta, lai gan Dubultos diližanasa galapunkts bija tieši krogs.
Pēc agrārreformas 1922. gadā bijušo muižas krogu ar tam piegulošo zemi Valsts zemes fonds piešķīra Aizputes pagasta pašvaldībai, kurai krogs skaitījās dzīvojamā māja ar kūti. Vēlāk tajā atradās Aizputes pagasta pašvaldība, dzīvoklis un labības tirgotava.

Krogu pārbūvēja 1950. gadu beigās/1960. gadu sākumā, kad šeit darbojās Liepājas patērētāju biedrība – te iepirka kāpostus, ogas, arī lupatas un makulatūru, līdz 1991. gadā ēku aizslēdza, un tā ilgi stāvēja tukša.
Pašlaik Aizputes vecajā Pilskrogā saimnieko rīdzinieki Ineta un Artūrs Lapkas. Kroga atdzimšana sākās 2012. gadā un nomnieki vēlas iedzīvināt ideju par mūsdienu krogu, piedāvājot ciemiņiem kafiju, tēju un stiprākus dzērienus, kā arī naktsmājas. Arī vietu sarīkojumiem. Pamazām telpas tiek attīrītas no vēlākām pārbūvēm, atsedzot fantastiski skaistas griestu sijas un dēļus. Pagrabos saglabājušies unikāli kāpostu skābēšanas baseini, bet bēniņu plašums ir vēl viena nākotnē apgūstama telpa."

Iezīmes

Pilsēta: 
Aizpute

Reklāma