Alūksnes bibliotēkā notiks novada vēstures stunda "Latviešiem un igauņiem viena Veclaicene"

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 06.02.2019

Kornetu ainava Veclaicenē. 20.gs. 30.gadi.

Plānojot Alūksnes pilsētas bibliotēkas novadpētniecības darbu, apzinājām notikumus mūsu novadā, kas pieminami kā nozīmīgi ar apaļu gadskaitli. Viens no tiem ir administratīvi teritoriālā reforma, kuras rezultātā ar 2009.gada 1.jūliju Alūksnes rajons tika sadalīts Alūksnes un Apes novados. Tuvākajos gados mūs atkal sagaida pārmaiņas, jo jaunā valdība nāk klajā ar jaunām idejām novadu reformas sakarā. 10 gadi šādā sastāvā un darbībā ir pagājuši. Šodienas sasniegumi nav radušies tukšā vietā, stiprie pamati ir mūsu senču likti. Esam iecerējuši pasākumu ciklu vēstures interesentiem “Novada vēstures stunda”, kur uzzināsim interesantus faktus, notikumus, un cilvēku likteņus mūsu pagastu dzīvē. Pirmā novada vēstures stunda “Latviešiem un igauņiem viena Veclaicene” kopā ar veclaiceniešiem M.Bleiferti un J.Prangeli. 

Laiks un vieta: 14.februāris plkst 17.00, Alūksnes bibliotēka

Reklāma