Amatas novadā atvērta nacionālo partizānu taka

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 13.09.2017

Partizānu taka Amatas novadā. Publicitātes foto.

Projektu konkursa “Vidzemes NVO iniciatīvas Latvijas simtgadei 2017” ietveros, līdz Septembra beigām Amatas novada Drabešu pagastā tiek realizēts projekts “Nacionālo partizānu taka”.

Nacionālo Partizānu bunkurs turpina papildināt piedāvājumu apmeklētājiem un atver Nacionālo partizānu taku. Takā izvietoti pieci informatīvi stendi ar Latvijas Nacionālo Partizānu Apvienības darbību Vidzemē un viņu īstenoto pretpadomju akciju atspoguļojumu. Stendi apraksta Kārļa Zariņa astoņus gadus mežā, Pētera Ābeles grupas akcijas, čekistu automašīnas spridzināšanu un Pana grupas legalizāciju 1956. gada rudenī.

Partizānu cīņu aprakstus ilustrē kartes un unikālas tā laika fotogrāfijas, kuras uzņēma paši partizāni.

Taka ir saistoša visām paaudzēm – gan vēstures interesentiem, gan bērniem/skolēniem/jauniešiem, kā arī jaunajām ģimenēm ar maziem bērniem, kas meklē aktivitātes brīvā dabā. Interaktīvā veidā takas gājēji gūs priekšstatu par nacionālo partizānu kara specifiku un gaitu Vidzemē.

Atšķirībā no bunkura, kura apskate maksā 3 EUR indivīdam un 2 EUR grupas dalībniekam, takas apskate ir bezmaksas. Taka kalpo arī kā papildus informācijas avots tiem interesentiem, kas, pa ceļam uz citu pasākumu, izvēlas bunkuru aplūkot tikai no ārpuses un atsakās no ekskursijas gida pavadībā.

Uz taku un bunkuru var nokļūt, braucot pa Vidzemes šoseju un, pirms Melturiem nogriežoties pa kreisi (virzienā no Rīgas), sekojot brūnajai zīmei "Bunkurs". Koordinātas: 57.222400, 25.225320

Avots:

mezabrali.wordpress.com

Reklāma