Daugavas muzejs piedāvā iepazīt "Doles mājas"

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 20.08.2020

No augusta Daugavas muzeja izstāžu telpās interesentiem ir apskatāma izstāde “Doles mājas”. Izstādes centrālais objekts un tēma ir etnogrāfisko ekspedīciju materiāli, kas ievākti 20.gs. 60.-70.gados, apsekojot Doles salas mājas, to skaitā tās sētas, kas jau bija paredzētas nojaukšanai un applūdināšanai.

Izstādē ir apskatāmi unikāli materiāli no Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas Vēstures institūta etnogrāfu apsekošanas ekspedīcijām.

Izstādē izmantotas vairāku etnogrāfu ievāktās ziņas, kas stāsta gan par Doles māju arhitektūru (ēku uzmērījumi, detaļas, fotogrāfijas), gan arī par vairāk saimnieciskām un sadzīviskām lietām kā lopkopība, galveno salas iedzīvotāju nodarbošanās, hobiji un uzskati, istabas iekārtojums u.c.

Īpašs papildinājums etnogrāfu pētījumiem ir Daugavas muzeja krājuma fotogrāfijas, kas ļauj izprast salas dzīvi, vizualizēt sētu iekārtojumu, un iepazīt atsevišķus iedzīvotājus.

"Doles mājas" būs vērtīgs ieguvums gan esošajiem un bijušajiem dolēniešiem, gan arī tiem, kuriem interesē arhitektūra, etnogrāfija un fotogrāfija!

Avots:

Daugavas muzeja facebook.com lapa

Reklāma