Ekskursiju ciklu LNVM aizsāks pasākums senvēstures ekspozīcijā 21. janvārī

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 16.01.2023

Janvārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tiks aizsākts tematisko ekskursiju cikls Latvijas vēstures ekspozīcijā – ik mēneša trešajā sestdienā aicināsim izzināt dažādas Latvijas vēstures tēmas ekskursijās muzeja vēsturnieku vadībā.

21. janvārī 12.00 LNVM pētniece, arheoloģe Ingrīda Virse ekskursijā “Mūsu saknes: no arheoloģiskajām kultūrām līdz sentautām Latvijā” rosinās uzzināt, kā veidojusies latviešu tauta, kas to vieno un kas noteicis novadu savdabību.

Nereti sarunās arī latviešu vidū izskan jautājums: “No kurienes tu esi?”, un tad atbildes ir visdažādākās: vienam senči ir kurzemnieki, cits nāk no Zemgales, trešajam dzimtas saknes ir Latgalē… Iesakņojušies arī dažādi novadu cilvēkus raksturojoši stereotipi: vieni ir lepni, citi sākotnēji atturīgi, bet vēlāk sirsnīgi, vēl citi – sīksti un skarbi. Katrā novadā arī latviešu valoda skan mazliet citādi, atšķiras tautastērps.   

Kā veidojusies latviešu tauta, kādas ir tās saknes gadsimtiem senā pagātnē, kas mūs vieno un kas noteicis novadu savdabību? Paradoksāli, taču daļa atbilžu meklējama un atrodama… zemē. Ekskursijā mēģināsim izsekot tam, ko atklājuši arheologi par mums zināmajām sentautām – kuršiem, latgaļiem, zemgaļiem, sēļiem un lībiešiem –, kas apdzīvojušas tagadējo Latvijas teritoriju un veidojušas latviešu tautu.

Dalības maksa – ieejas biļete muzejā.

Nākamās ekskursijas: 18. februārī Imants Cīrulis piedāvās skatījumu uz tēmu “Apspiestie zemnieki, turīgie muižnieki, brīvie pilsētnieki? Sabiedrības kārtas Latvijā 13.–18. gadsimtā”, 18. martā ekskursijā Mārītes Jakovļevas vadībā varēs uzzināt mītus un patiesību par Kurzemes un Zemgales hercogisti un hercogu Jēkabu, bet 22. aprīlī sezonu noslēgs Jāņa Šabanova stāstījums “Koks zemnieku un zvejnieku sētā – darba rīki un iedzīves priekšmeti”.

Avots: lnvm.lv

Reklāma