Kocēnu novadā 12.septembrī notiks folkloras vācēja Kārļa Bukuma 130 jubilejai veltīti pasākumi

Piektdien, 12. septembrī, Kocēnu novadā norisināsies novadnieka, folkloras vācēja un novadpētnieka Kārļa Bukuma 130 gadu jubilejai veltīts pasākums.

Plkst. 11.00 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā atklās izstādi „Es turpinu uz tēva mājām iet", kurā apkopotas vēstures liecības par K.Bukuma radošo darbību un dzīves gājumu, plkst. 11.30 pasākuma dalībnieki kopīgi dosies uz K.Bukuma dzimtajām mājās Vaidavas pagasta „Gribiešos", kur plkst. 12.00 atklās piemiņas plāksni. Plkst. 13.00 „Gribiešos" sāksies K.Bukuma 130 gadu jubilejai veltīta konference, kuras noslēgumā paredzēta diskusija „Mēs - savam novadam". Pēc pasākuma noslēguma paredzēta kopīga atgriešanās Kocēnos ar autobusu.
 
Pasākuma programma publicēta ŠEIT

Folkloras vācējs Kārlis Bukums dzimis 1884. gada 25. martā Vaidavas pagasta „Gribiešos". Daudzus gadus K.Bukums pierakstīja burtnīcās tautā noklausītas gudrības un sūtīja Folkloras krātuvei. Viņa vākumā ir aptuveni 18 000 dažādu folkloras žanru vienību - teikas, mīti, anekdotes, tautas medicīna, sakāmvārdi, pasakas, ticējumi u.c. Nenovērtējamu palīdzību viņš sniedza valodniekiem, pierakstot vietvārdus un apvidvārdus, uzrādot novada sinonīmus un frazeoloģismus. I.Rubertes grāmatā „Valmieras novada teikas" ir iekļautas 106 teikas par Kocēnu novada kultūrvēsturiskajiem objektiem. Kopumā K.Bukuma vākumā ir ap 3000 teiku, 123 no tām satur informāciju par Kocēnu novadu.
 
Pasākumu organizē iedzīvotāju iniciatīvu darba grupa „Savam novadam" ar Kocēnu novada domes finansiālu atbalstu.

Avots:

kocenunovads.lv