„Kroma kolna bruoliste” 20.augustā aicina uz ikgadējiem svētkiem seno latgaļu pilī Andrupenē

Avots: youtube.com

Biedrība „Kroma kolna bruoliste” aicina uz ikgadējiem svētkiem pašu būvētajā koka pilī Dagdas novada Andrupenes pagasta Zundos, kas norisināsies 20. augustā. Svētku laikā ikviens aicināts izzināt seno latgaļu dzīvesveidu, amatus un prasmes, kā arī piedalīties tematiskās iduslaiku aktivitātēs.

Šogad svētkos varēs sastapt viduslaiku cīnītājus un pārstāvjus no tādiem Latvijas vēstures rekonstrukcijas un cīņu klubiem kā „Vairogs”, „Exercitus Rigensis”, „Heiligenberg”, „Robeža”, „Vilkači”, „Rodenpoys”, kā arī no Lietuvas cīņu klubiem „Varingis”, „Simkala” un Baltkrievijas vēstures rekonstrukcijas kluba „Vargertoron”.
Apmeklētājiem karavīru apmetne un pils vārti būs atvērti jau no plkst. 12:00. Pa dienu apmeklētāji aicināti apmeklēt tematiskās amatu un prasmju darbnīcas, kā arī iesaistīties apmeklētāju turnīrā, izmantojot treniņu zobenus. Svētkos būs iespēja iemēģināt lokšaušanu kopā ar „V&M Archery”, veidot mālu ar „Malny Wykly”, apgūt tāšu pinumu, iepazīt kalēja amatu, kā arī citas senās prasmes kopā ar vietējiem meistariem, Ludzas amatnieku centra pārstāvjiem un amatniekiem no Baltkrievijas. Ar mūziku svētkus bagātinās tuvākas un tālākas folkloras kopas.

Svētku atklāšana plānota plkst. 15:00, savukārt no plkst. 16:00 apmeklētāji īpaši aicināti sekot līdzi cīnītāju turnīram, kura laikā Kroma kolna bruolistes un viesu klubu izvirzītie karavīri cīnīsies par veiksmīgākā cīnītāja titulu un dārgumu lādi. Kroma kolna svētku kulminācijā, plkst. 21:00, notiks seno cilšu cīņa pie koka pils, kā arī tiks aizdedzinātas svētku uguns skulptūras. 

Avots:

facebook.com