Kuldīgas muzejs aicina virtuāli iepazīt senās Kuldīgas ielas un namus

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 20.03.2020

Fotogrāfija KNM 16.461 no Kuldīgas novada muzeja krājuma.

"Nāc, pastaigājies kopā ar mums pa seno Kuldīgu un uzzini, ko tā sevī paslēpusi," aicina Kuldīgas muzejs! Turpmāk katru ceturtdienu Kuldīgas muzejs piedāvā interesentiem tīmeklī iepazīt senās Kuldīgas ielas un namus.

"Vai attēlā redzamā vieta Tev šķiet pazīstama? Fotogrāfijā – skats uz tagadējo Piltenes un Aploku ielas krustojumu 1930. gadu beigās un 1940. gadu sākumā.

Kuldīgas novada pašvaldības izdotajā grāmatā “Kuldīga. Arhitektūra un pilsētbūvniecība” teikts, ka fotogrāfijā redzamās ēkas arhitektūra uzskatāmi atspoguļo 20. gadsimta 20. gadu nogalē uzplaukušās Modernās kustības jeb funkcionālisma formu valodu. Ēkai ir kubisks būvapjomu salikums un horizontālās lentēs kārtotas logailas. Šo ēku savai piecu bērnu ģimenei kopš 1933. gada pamazām, iespēju robežās cēlis Juris Gailis. Celtnes neapmestie pamati samūrēti no plēstiem granīta laukakmeņiem, starpas starp tiem pildītas ar mazākām šķembām, bet pamatu stūri mūrēti no silikātķieģeļiem. Sienu ķieģeļi izgatavoti uz vietas no smilšu un cementa maisījuma. Atbildību par projekta pareizību uzņēmies būvtehniķis E. Groskaufmans."

Avots:

Kuldīgas muzeja draugiem.lv lapa

Reklāma