Latvijas Nacionālais arhīvs aicina uz lektoriju “Kino Pauze” Siguldā

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 05.05.2015

LNA 11. maijā plkst. 15.05 Siguldas Valsts ģimnāzijā aicina visus interesentus apmeklēt lektoriju “Kino Pauze”, kurā piedāvās tematisku lekciju ciklu ar filmu noskatīšanos, iepazīstinot ar arhīvā uzkrāto kinodokumentu klāstu.

Pasākumu ievadīs Dr. hist. Jāņa Šiliņa ievadlekcija “Jānis Čakste – cēls patriots un vīrs ar skaidru sirdi un tīrām rokām”.

Pēc lekcijas, atceroties pirmo Valsts prezidentu Jāni Čaksti un viņa devumu Latvijai, klātesošie varēs noskatīties LNA Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva veidoto videoprezentāciju no arhīva kinohronikām “Latvijas Valsts pirmais prezidents Jānis Čakste arhīva dokumentos”, 1922.-1927.gads.

Jānis Čakste ir viens no izcilākajiem Latvijas valstsvīriem. 1920. gadā J. Čakste kļuva par Satversmes sapulces priekšsēdētāju, bet 1922. gadā Saeima gandrīz vienbalsīgi viņu ievēlēja par pirmo Latvijas Republikas Valsts prezidentu. 1925. gadā viņam atkārtoti uzticēja pildīt šo augsto amatu. Laikabiedru atmiņā J. Čakste palicis kā enerģisks, dzīvespriecīgs un ļoti patriotisks vadītājs. Viņa spēja distancēties no partiju interesēm, un asā korupcijas kritika izraisīja plašu sabiedrības atzinību.

Attēls: Satversmes sapulces priekšsēdētājs Jānis Čakste pasniedz Lāčplēša Kara ordeni 4.Valmieras kājnieku pulka virsseržantam Pēterim Briedim. Esplanāde, 1920.gada 11.novembris. Foto: Latvijas Kara muzeja arhīvs.

Lektorija apmeklējums bez maksas
Lektorija norises vieta: Siguldas Valsts ģimnāzija, Krišjāņa Barona iela 10, Sigulda

Reklāma