Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā notiks “Maizes diena”

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 15.07.2022

Piektdien, 22. jūlijā, sākot no plkst. 13 līdz 21 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs Kungu ielā 24, Liepājā aicina uz “Maizes dienu Hoijeres namā”, piedāvājot maizes cepšanas kultūrai, vietējam kulinārajam mantojumam un nama vēsturei veltītu programmu. 

“Maizes diena Hoijeres namā” tiks sākta plkst.13, kad, iekurot nama maizes krāsni, tiks cepta garda kviešu saldskābmaize maiznieka Aivara Ozola vadībā.

Maizes gatavošanas laikā ikvienam interesentam būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus un iedziļināties šī kulinārā mantojuma detaļās un zināšanās. Pēc tam maizi būs iespējams degustēt ar Sandras Aigares gatavoto Rucavas balto sviestu un arī iegādāties svaigi cepto kukulīti Hoijeres suvenīru veikalā.

Kungu ielas 24 ēkas restaurācijas izpētes laikā tika konstatēta manteļskursteņa un maizes krāsns esamība, kā dēļ arī šobrīd atjaunotajā 17.–18. gadsimta mijai atbilstošajā pirmā stāva interjerā sastopam pēc analoga veidotu manteļskursteni ar pavarda vietu un funkcionējošu maizes krāsni.

Plkst. 18 ikviens interesents ir aicināts pievienoties organizētai ekskursijai muzejā, kur zinošu stāstnieku pavadībā būs iespēja piedzīvot vēsturiskā nama burvību, uzzināt nedzirdētus faktus un plašāk iepazīsties ar unikālajiem 17.–20. gadsimta interjera priekšmetiem. Maksa par šo ekskursiju – 3 EUR no personas, piedāvājot arī ģimenes biļeti (divi bērni un divi pieaugušie) – 5.00 EUR. Gida stāstījums Maizes dienā – bez maksas.

Savukārt par krogam un Hoijeres laika noskaņai piederīgu sajūtu, sākot ar plkst. 18.30 rūpēsies Rucavas kapela “Paurupīte”, kuras izpildījumā dzirdēsim folkloras danču melodijas un daudziem zināmus dziesmu meldijus.

Maizes dienas ietvaros Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs būs atvērts apmeklētājiem netipiskā darba laikā, sākot ar plkst. 13 līdz 21, piedāvājot apmeklēt muzeju visai ģimenei ārpus ierastā darba laika un sniedzot iespēju izbaudīt vasaras novakari kultūrvēsturiskās noskaņās.

Visas dienas garumā, no plkst. 11 līdz 23, darbosies arī “Hoijeres krogs” ar atvērtu iekšpagalma terasi un “Stenderu konditoreja” nama otrajā stāvā. 
Sekot līdzi Liepājas 17.–19.gs. interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” jaunumiem iespējams, apmeklējot mājaslapu: liepajasmuzejs.lv vai muzeja aktivitātēm sociālajos kontos Facebook: https://www.facebook.com/liepajasinterjeramuzejs un Instagram: https://www.instagram.com/interjeramuzejs_hoijeresnams/


Ieva Dzintare, 
Liepājas muzeja filiāles “Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs 
“Hoijeres kundzes viesu nams”” vadītāja
Mob. tālr. +371 29570855
E-pasts: [email protected]

Reklāma