Liepājas muzejs saņem "Latvenergo" atzinības balvu

Publicitātes foto.

22. maijā Balvos Muzeju dienas sarīkojumā Liepājas muzejs saņēma akciju sabiedrības "Latvenergo" atzinības balvu par 2014. gada nogalē izveidoto ekspozīciju "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs", portālu informēja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Ik gadu Latvijas Muzeju biedrība rīko muzeja nozares gada balvu "Zelta puteklis". Liepājas muzeja jaunā ekspozīcija "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs" bija pieteikta nominācijā "Gada ekspozīcija 2014".
Galveno balvu saņēma Balvu Novada muzejs par Ziemeļlatgales nemateriālās kultūras mantojuma digitālo ekspozīciju. Atzinības balvas ieguva Liepājas muzejs par ekspozīciju "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs" un Tukuma pilsētas vēstures muzeja "Pils tornis" ekspozīcija "Savējo stāsti, ne svešo".

Ar ekspozīciju ikviens liepājnieks un pilsētas viesis var iepazīties Liepājas muzeja pagrabstāvā, Kūrmājas prospektā 16/18. To veidoja Liepājas muzeja speciālisti sadarbībā ar mākslinieku un scenogrāfu, Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas katedras vadītāju Kristianu Brekti.

Jaunizveidotā ekspozīcija "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs" jau piesaistījusi daudzus interesentus. Skolēnu grupas apmeklējušas gan gida vadītas ekskursijas, gan muzejpedagoģijas nodarbību "Izrotā savu pūra lādi!", kurā iepazīstas otējumiem un paši izmēģina roku daiļkrāsošanas prasmēs. Interesentiem bija iespēja piedalīties izglītojošā programmā "Dienvidkurzemes savdabība", kurā muzeja speciālisti padziļinātāk iepazīstināja ar ekspozīcijas tēmām.

Jaunajā ekspozīcijā apmeklētāji var iepazīties ar 19. gadsimta Dienvidkurzemes etnogrāfijas liecībām, sētas tradicionālo iekārtojumu, darba dzīvi, tautastērpiem, rotām. Tā veidota, godinot iepriekšējo paaudžu muzeja darbinieku un īpaši ilggadējā muzeja direktora Jāņa Sudmaļa veikumu, vācot, pētot, krājot Dienvidkurzemes etnogrāfiskās bagātības.

Dienvidkurzemes novads aizņem plašu apgabalu Kurzemes dienvidrietumu daļā. To mēdz dēvēt arī par Lejaskurzemi. Tās lauku sadzīvei raksturīga senu materiālās un garīgās kultūras elementu saglabāšana salīdzinoši ilgāk nekā citviet Latvijā.

Jaunizveidotajā ekspozīcijā skatāmi vairāk nekā 300 etnogrāfisku priekšmetu, kas papildināti ar dažādiem vizuāliem un skaņu interaktīviem elementiem. Veidojot ekspozīciju, muzeja krājumā saņemti vairāki nozīmīgi etnogrāfijas priekšmetu jaunieguvumi, kas apskatāmi ekspozīcijā "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs".

Veidojot ekspozīciju, tika nolemts parādīt tradicionālo Dienvidkurzemes lauku sētas iekārtojumu, cilvēku dzīvi, darba norises un tradīcijas. Ekspozīcijā ataino pirts, klēts, rijas, smēdes un saimes istabas iekārtojumu, Rucavas keramikas paraugus un kāzu godu tradīcijas.

Avots:

liepajniekiem.lv

Reklāma