LNVM aicina atzīmēt simto gadskārtu uzvarai pār Bermonta karaspēku

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 06.11.2019

Lāčplēša Kara ordenis.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs 11. novembrī aicina atzīmēt simto gadskārtu Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku ar daudzveidīgu pasākumu programmu!

Neatkarības kara notikumiem varēs izsekot izstādē #Latvijasgadsimts, sākot ar valsts dibināšanas peripetijām un dibinātāju dzīvesstāstiem, valsts aizstāvēšanu un tās varoņiem un beidzot ar Neatkarības kara piemiņas trauslo līniju cauri dažādiem Latvijas laikiem. Kādi bija Latvijas attīstības iespējamie virzieni? Kas bija kabatā teju katram Latvijas armijas karavīram ierakumos? Kā Melno bruņinieku attēloja kinolentē? Kā tika apbalvoti Neatkarības kara drosmīgie cīnītāji, un ko viņi darīja pēc kara beigām?

Citas norises:
10.00–19.00 Izstāde “11 varoņstāsti. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena”: Lāčplēša Kara ordenis no idejas un skices līdz 2116 kavalieriem. Ģenerāļa Jāņa Baloža pilna komplekta Lāčplēša Kara ordeņa (I, II un III šķira) apskate.
16.00 Lekcija “No juristes līdz kolhoza priekšsēdētājam: ko mēs zinām par Lāčplēša Kara ordeni un tā kavalieriem?”: ordeņa tapšana, dizains, apbalvošanas ceremonija, ordeņa kavalieru dažādie likteņi.
17.30 Dokumentāla filma “Bermontiāda”, 2009, režisors Askolds Saulītis: trauksmainais laiks 1919. gadā Rīgā, kad veidojās un tika aizstāvēta jauna valsts un jauna Eiropa.

Vairāk informācijas: http://lnvm.lv/?p=14963.
Visu dienu uz visiem pasākumiem ieeja muzejā – bez maksas, darba laiks – no 10 līdz 19, plašāka informācija – www.lnvm.lv.

Reklāma