LNVM rīko semināru “Rīgas pils vēsture un arhitektūra”

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 23.11.2022

Turpinot pērn aizsākto tradīciju, 30. novembrī Latvijas Nacionālais vēstures muzejs rīko semināru “Rīgas pils vēsture un arhitektūra”, kas veltīts muzeja vēsturiskās mājvietas Rīgas pils arhitektoniskās un arheoloģiskās izpētes problēmām, kā arī dažādām pils vēstures tēmām un attīstības posmiem.

Šogad semināra dalībnieku vidū būs Dr. Ilmārs Dirveiks, kurš referēs par atsevišķiem Rīgas pils būvvēstures jautājumiem, Dr. Artūrs Lapiņš, kurš iepazīstinās ar Rīgas pils 3D modeļa izstrādes projektu. Restauratore Madara Rasiņa stāstīs par Rīgas pils kapelas restaurācijas laikā atklātajiem sienas gleznojumiem, Ilze Mālkalniete iepazīstinās ar Rīgas pilī atrastajiem krāšņu podiņiem, bet Jānis Ciglis – ar Rīgas pili 17. gadsimta plānos. LNVM seminārā pārstāvēs arī mākslas vēsturniece Anita Meinarte ar stāstu par Rīgas pils baznīcu un Dr. hist. Toms Ķikuts par Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa mantu likteni pilī 2. pasaules kara laikā.

Ar īpašu prieku muzejs piesaka vairāku Vācijā strādājošu pētnieku referātus. Ievērojamais Prūsijas un Livonijas piļu pētnieks Dr. Kristofers Hermans un arhitektūras vēstures pētniece Dr. Agnese Bergholde-Volfa muzejā viesosies ar ziņojumu par Rīgas pils celtniecību 1497.–1515. gadā, savukārt Ķīles universitātes doktorante Rūta Brusbārde stāstīs par Rīgas rāti, rīdziniekiem un Rīgas pili viņu priekšstatos.

Semināra norisei iespējams sekot gan klātienē Brīvības bulvāra 32 konferenču zālē, gan attālināti LNVM Facebook lapā facebook.com/LVNMuzejs.

Vairāk informācijas: http://lnvm.lv/?p=20552

Reklāma