LU LVI aicina pētniekus izmantot institūta etnogrāfiskajās ekspedīcijās iegūtos materiālus

LU Latvijas vēstures institūta Etnogrāfisko materiālu krātuvē tiek saglabāts, pētīts un papildināts unikālu kultūrvēsturisku materiālu krājums – institūta rīkoto etnogrāfisko ekspedīciju dalībnieku vākumi vairāk kā 70 gadu laikā – teksti (lauka pieraksti), zīmējumi, plāni, fotogrāfijas, fotonegatīvi, dokumenti u. c. Krātuves materiālus izmanto Latvijas Universitātes un citu zinātnisko un kultūras institūciju darbinieki, kultūras pieminekļu aizsardzības speciālisti, tūrisma industrijas darbinieki, novadpētnieki un citi interesenti.
Ekspedīciju daudzpusīgos datus kā avotus iespējams izmantot pētījumiem plašam tēmu lokam: lauku iedzīvotāju (pārsvarā) nodarbošanās nozaru, materiālās kultūras, tautas lietišķās mākslas vēstures, sociālo attiecību, apdzīvotu vietu un starpnovadu sakaru vēsturei un citām nepietiekami vai pat nepētītām tēmām.
Ekspedīciju pierakstu vērtība un neatkārtojamība ir tieši noteiktā laikā noteiktā vietā no konkrēta cilvēka iegūtais stāstījums, arī zīmētie, fotografētie vides, priekšmetu, ēku, darba procesu attēlojumi – dažādu Latvijas novadu cilvēku ikdienas dzīves iemūžinājums atšķirīgos 20. gadsimta laikposmos un vecākajos materiālos – pat 19. gadsimta otrā pusē.
Aplūkot, vai LU LVI Etnogrāfisko materiālu krātuvē ir kaut kas arī no Tavas dzimtās puses, iespējams fondu rādītājos šeit: https://ieej.lv/2fTZp
Avots: LU LVI facebook.com lapa