Notiks priekšlasījumi ar diskusiju "Tauta. Identitāte. Nacionālisms"

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 05.02.2019

"Latvieši ceļā". Attēls no J.K. Broces albuma. 18.gs. vidus.

16. februārī, pulksten 11.00 Barikāžu muzejā, Rīgā, Krāmu ielā 3 Latvijas vēstures materiālu brīvpieejas krātuve Historia.lv, sadarbībā ar latviešu nacionālistu politisko partiju NS Taisnīgums rīko priekšlasījumus ar diskusiju nacionālās domas stiprināšanai "Tauta. Identitāte. Nacionālisms".

Kāpēc tas nepieciešams:

Eiropā un Latvijā šobrīd notiek procesi, kas vērsti uz tautu identitātes dekonstrukciju un nacionālās pašsaglabāšanās instinktu noārdīšanu. Prognozējami, tālāk sagaidāma nacionālo valstu pilnīga sagraušana un pamatiedzīvotāju etniskā nomaiņa, to panākot ar aizvietojošo migrāciju.

Lai to nepieļautu Latvijā, mēs vēlamies rosināt šiem procesiem pretdarboties, kā mērķus skaidri un nepārprotami izvirzot savas tautas, tās etnokulturālās identitātes saglabāšanu un nacionālas valsts idejas stiprināšanu.

Aplūkosim:

1) Kas ir latviešu tauta un kas veido tās identitāti;                               
2) Kādai jābūt valsts politikai un tuvākajiem sabiedriski politiskajiem uzdevumiem, lai latviešu tautiskā identitāte tiktu saglabāta, stiprināta un pilnveidota.

Ar priekšlasījumiem uzstāsies:

vēsturnieks, Dr. hist. Muntis Auns. 
“No letiem līdz jaunlatviešiem. Latvieši viduslaikos un agrajos jaunajos laikos”
antropoloģe, Dr. hist. Gunita Zariņa.
 “Latviešu saknes. Senāko Latvijas iedzīvotāju DNS pētījumi un latviešu tautas veidošanās”

***

Partijas Nacionālā Savienība „Taisnīgums” valdes priekšsēdētājs Viktors Birze
"Tauta un identitāte latviešu nacionālistu politiskajā skatījumā"

Pēc katra priekšlasījuma diskusija par attiecīgo tēmu, noslēgumā – par valsts kultūrpolitiku un veicamajiem pasākumiem latviešu identitātes aizsardzībai un stiprināšanai.

Ieeja - brīva. Interesentus lūdzam savu dalību savlaicīgi apstiprināt (līdz š.g. 14.februārim), jo vietu skaits ir ierobežots. Kontakti: E-pasts: [email protected], tālrunis: 29151826

Reklāma