Notiks Voldemāra Hermaņa jaunajai grāmatai “Mana skiču klade” veltīta tiešsaistes diskusija

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 21.09.2021

23. septembrī plkst. 17.00 Tautas frontes muzejs aicina tiešsaistē pieslēgties diskusijai par nupat klajā laisto grāmatu “Mana skiču klade”. Tās autors Voldemārs Hermanis raksta: “Nepretendēju ne uz miniatūrām, ne esejām. “Skiču klade” – tā drīzāk ir žurnālista un redaktora gaitās uzkrātā, vēlāk atlasītā kvintesence. Stopkadri, daži no kuriem aizvelkas gadu garumā. Skices, kurās pavīd daudzi mani laikabiedri. Notikumi, kuros amizantais savijas ar nopietno, rutīnas klātais ar gluži negaidīto. Un tādā garā.”

Diskusija par grāmatā aprakstīto laiku un cilvēkiem tiks straumēta Tautas frontes muzeja Facebook lapā facebook.com/tautasfrontesmuzejslnvm.

Voldemārs Hermanis ir žurnālists, publicists, politiskais apskatnieks, starptautisko notikumu komentētājs. Ilgāku laiku viņš strādājis “zem LKP kupola” komunistu laikrakstā “Cīņa”, bet 1985. gadā iecelts trimdas tautiešiem adresētā un VDK kontrolētā izdevuma “Dzimtenes Balss” redaktora amatā.  Liktenis Voldemāram Hermanim devis unikālu  iespēju vērot notikumus abās tautas barikāžu pusēs, trimdā un dzimtenē, rietumos un PSRS, būt “Brežņeva augšāmcelšanās Fontankā” lieciniekam, baudīt ““Francijas smalkumus” Vaļņu ielā 9”, dzert kafiju pie kādreizējā Latvijas PSR Ministru padomes priekšsēdētāja vietnieka, 20. gadsimta vidus latviešu “nacionākomūnista” Viļa Krūmiņa, piedalīties “preses ballē ar sekslietu ministri”, tik uz pēdām “nenotveramiem Briseles garnadžiem”. Tie ir tikai daži no muzeja sarunai piedāvāto skiču nosaukumiem. 

Diskusijā piedalīsies rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs, aicināts arī rakstnieks un kultūras žurnālists Arno Jundze, apgāda “Laika grāmata” vadītāja Ligita Kovtuna, vēsturnieks Edgars Engīzers. Diskusiju vadīs Dainis Īvāns. 

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļa kopš 2016. gada organizē atceres sarīkojumus un diskusijas par padomju okupācijas, Trešās Atmodas un Latvijas valsts atjaunošanas laiku, savienojot dzīvo atmiņu ar mūsdienām. 

Reklāma