Rūjienas autoosta svin 60 gadu jubileju

Kopš 1955.gada 5.janvāra, kad Rūjienas autoosta vēra durvis apmeklētājiem, pagājuši 60 gadi.

Pirmie pasažieru pārvadājumi starp Valmieru un Rūjienu sākās 1946.gada 10.jūnijā. Valmieras apriņķa izpildu komiteja noteica pasažieru pārvadājumus veikt četras reizes nedēļā 46 km maršrutā ar pieturām Buka, Lizdēni, Rencēni un Oleri.

Rūjienas izstāžu zāles krājuma foto.

Sabiedriskā transporta satiksmei attīstoties, pieauga pieprasījums pēc vietas, kur cilvēki var pulcēties lietus gadījumā, nopirkt biļetes un apskatīt kustības sarakstus.
Arī Rūjienā tika atvērta autoosta jeb, kā sākotnēji dēvēja šādas ēkas, autobusu stacija. Starppilsētu maršrutu braucieniem biļetes varēja iegādāties iepriekš. Lai panāktu autobusu atiešanu paredzētajā laikā, biļetes pārtrauca tirgot piecas minūtes pirms sarakstā noteiktās izbraukšanas.

Šobrīd Rūjienas autoostā strādā 26 darbinieki, 20 no tiem ir autobusu vadītāji, kuri uzņēmumā strādā jau ilglaicīgi, 15 – 30 gadus. Autoostas vadītāja Arta Ūdre saka: “Rūjienas autobusu vadītāji ir paši labākie visā uzņēmumā. Vienmēr transportlīdzekļus cenšas uzturēt labā tehniskā kārtībā, ja nepieciešams, strādājot arī brīvdienās, vēlās vakaru stundās vai ierodoties darbā pirms maiņas. Kolektīvs ir saliedēts, draudzīgs, izpalīdzīgs. Kopā ne tikai strādājām, bet arī rīkojam ekskursijas, atpūtas pasākumus, piedalāmies talkās. Nekad neskopojamies ar padomu jaunākajiem kolēģiem.”

Autoostai ir liela nozīme lauku teritorijās, jo cilvēkiem jānokļūst pie ārsta, uz pastu, pašvaldību, veikalu, galvaspilsētu. Pasažieru skaits ir samazinājies, bet nemainīga paliek vajadzība nokļūt Rūjienā, tuvākajās pilsētās un atpakaļ mājās.

Rūjienas izstāžu zāles krājuma foto.

A.Ūdre stāsta, ka autoostas darbs, salīdzinājumā ar pirmsākumiem, ir mainījies, jo attīstījušās tehnoloģiskās iespējas. Tomēr dispečers nekoordinē tikai transporta izbraukšanu un iebraukšanu, bet palīdz arī meklēt nozaudētas mantas un pat sniedz atbildi, kāds darbalaiks Rūjienas tirgum. Vasaras mēnešos, kad Rūjienā ierodas tūristi, jārunā arī citās valodās. Sasveicināšanās igauņu valodā gan nav nekas neierasts, jo šie kaimiņi dzīvo pavisam tuvu, turklāt runā, ka Rūjienas saldējums Igaunijas prezidentam Tomasam Hendriksam Ilvesam esot iecienītākais gardums. 

“Laiki mainās, bet sabiedriskais transports būs vajadzīgs vienmēr. Liels paldies kolēģiem un ilggadējai autoostas vadītājai Ņinai Ozolai par „uzslieto latiņu”, kas neļauj atkāpties no mērķiem un sasniegtā, kas dod spēku darbu turpināt un attīstīt Rūjienas autoostu.”

Attēli: Rūjienas izstāžu zāles krājums.

Avots:

vtu-valmiera.lv

Reklāma