"Starp debesīm un zemi" – iznāk grāmata par Latvijas aviācijas komandieri J.Baško

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 07.01.2020

2020.gada 10.janvārī plkst. 15:00 Latvijas Kara muzeja Konferenču zālē norisināsies grāmatas “Starp debesīm un zemi” atvēršanas svētki.

Grāmatas pamatā ir Krievijas impērijas armijas lidotāja un vēlākā Latvijas aviācijas komandiera, pulkveža Jāzepa Baško 1937. – 1939. gados sastādītie memuāri par viņa kara gaitām Pirmā pasaules kara gados.

Memuāros ir aprakstīts apbrīnojams J. Baško ceļš no nabadzīgas Latgales zemnieka sētas līdz Krievijas impērijas armijas elites – gaisa spēku – pulkvedim.

Memuāri pirmo reizi pie lasītājiem Latvijā nonāca 1939. gadā. Ar nosaukumu “Virs ienaidnieka zemes” tie tika publicēti laikrakstā “Brīvā zeme”. Līdzās personīgam un cilvēcīgam atmiņu stāstam par pieredzēto Pirmā pasaules kara debesīs, izcilā pilota memuāri iezīmē arī latviešu lidotāju ievērojamo devumu Krievijas impērijas aviācijas pirmsākumos.

Patreizējā memuāru izdevumā papildus iekļauti dati par gaisa kuģniecības un aviācijas attīstību Krievijas impērijas Baltijas reģionā, Latvijas kara aviācijas pirmsākumiem un J. Baško darbību Latvijas aviācijā no 1922. līdz 1940. gadam. Grāmatas informatīvo materiālu papildina unikāli fotoattēli no Baško ģimenes arhīva un Latvijas Kara muzeja krājuma.

Grāmatas “Starp debesīm un zemi” redaktors un sastādītājs ir lidotāja J. Baško mazdēls – Jāzeps Baško.

Ieeja bez maksas.
Tiekamies 10. janvārī !

Reklāma