Vecpiebalgā svinēs dzejnieka Kārļa Skalbes 140. dzimšanas dienu.

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 06.08.2019

Kārlis Skalbe 1930. gados.

Pieminot izcilo dzejnieku, rakstnieku, politiķi un sabiedrisko darbinieku Kārli Skalbi, K. Skalbes memoriālais muzejs „Saulrieti”, komponists Jānis Lūsēns, operdziedātāja Kristīne Zadovska un aktieris Mārtiņš Vilsons aicina uz koncertu „Pasakas un meldijas” Vecpiebalgas Luterāņu baznīcā 16. augustā plkst.19.00

Kārļa Skalbes (7.11.1879.- 15.04.1945.) dzīvei un daiļradei veltītais memoriālais muzejs „Saulrieti” Vecpiebalgā šajā dienā piedāvās apmeklētājiem iepazīties ar dzejnieka piemiņas lietām no muzeja kolekcijām, kas ikdienā nav apmeklētājiem pieejamas. Īpašas dāvanas dzejniekam, viņa rokraksti un lietas, kas pavadījušas Kārli Skalbi bēgļa gaitās 1945. gada rudenī, fotoattēli un dažādos laikos tapuši mākslas darbi būs aplūkojami ekspresizstādē „Visas domas ap Latviju vijas…”. Ikvienu ciemiņu „Saulrietos” sagaidīs ar tēju Lielajā Godu istabā, bet kā apliecinājumu Kārļa Skalbes īpašajai vietai latviešu sirdīs, muzeja darbinieki aicina piespraust pie apģērba šajā dienā kādu ziedu. Kārlis Skalbe, vasarās dzīvojot savā dzimtajā Vecpiebalgā, mīlēja ielikt kādu kliņģerītes vai citu lauku ziediņu pogcaurumā. Nereti Skalbju ģimene un draugi šādi rotājās arī dažādos svētkos un izbraucienos zaļumos. Kliņģerītes bija dzejnieka mīļākās puķes. Tāpat ikviens aicināts aiziet ar kādu saulainu ziedu uz  Vaktskalniņu pie „Saulrietiem”, kur dzejnieks apglabāts.

Vakarā Vecpiebalgas baznīcā, kur Kārlis Skalbe 1879. gada vēlā rudenī kristīts, skanēs komponista Jāņa Lūsēna dziesmas ar Kārļa Skalbes vārdiem Kristīnes Zadovskas izpildījumā, bet Latviešu Pasakķēniņa pasakās ielūkoties palīdzēs Mārtiņš Vilsons.

www.piebalgasmuzeji.lv 
https://www.facebook.com/SkalbesSaulrieti/
https://www.facebook.com/events/346431816296186/

Informāciju sagatavoja Līva Grudule,
Piebalgas muzeju apvienības „Orisāre” vadītāja

Reklāma