Vēsturisko parku un dārzu dienas Latvijas pilīs un muižās 4.–5.jūlijā

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 02.07.2020

Vēsturisko parku un dārzu dienas Latvijas pilīs un muižās notiks otro reizi. Tās organizē  biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija”, lai Latvijas sabiedrībā radītu  labāku izpratni par  kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu.
Vēsturisko parku un dārzu dienās 4. un 5. jūlijā piedalīsies 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem.
 
Pēc krietni piebremzētā ikdienas skrējiena, ierobežotās fiziskās klātbūtnes, ilgstošās būšanas tiešsaistē un globālā tīmekļa dziļumos aicinām uz izcilām vietām nesteidzīgai pastaigai, atpūtai un izziņai pašā vasaras plaukumā. Seno parku un dārzu burvībā pavadītā diena tiešā un netiešā nozīmē būs kā tīra un svaiga gaisa malki ar senatnes elpas pieskārienu apmeklētājiem un krietna cerību deva piļu un muižu saimniekiem. 

Kurzemē viesus gaidīs Dundagas pils,  Durbes pils, Jaunauces  pils, Jaunmoku pils,  Kazdangas pils un muižas parks,  Kukšu muiža, Spāres muiža, Tāšu muiža, Tiņģeres muiža un Ventspils Livonijas ordeņa pils;
Zemgalē – Abgunstes muiža,  Elejas muižas Tējas namiņš,  Ērberģes muiža, Lielplatones muiža, Lielzalves muiža, Pālena muiža, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža, Vilces muiža, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža;
Vidzemē – Alūksnes pils, Cesvaines pilsmuiža, Krimuldas muiža un Ungurmuiža;
Latgalē – Varakļānu muižas pils.  
 
Ikviens dalībnieks ir atradis savu stāstu un stāstnieku par loloto parku un dārzu, un tajā  padarītajiem un ieplānotajiem darbiem;  savas  smaržas un garšas dobēs, uz šķīvjiem un glāzēs; savas skaņas nošu rakstos, instrumentos  un cilvēku balsīs;  savas radošās darbnīcas,  aizraujošas galda un dārza  spēles, un sportiskus turnīrus ar ko ikvienu interesentu iepazīstināt, iepriecināt un iesaistīt abās dienās vai tikai vienā no tām.  Varēs arī apskatīt izstādes, muzeju ekspozīcijas, iepirkties stādu  un labumu tirdziņos.
 
Dalībnieki parūpēsies par valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai ievērošanu. Aicinām arī apmeklētājus būt atbildīgiem. 
 
Informāciju par programmām skatīt ŠEIT:

Avots: pilis.lv

Reklāma