Dikļu fotogrāfa A.Krūmiņa stikla negatīvu kolekcija. Cilvēki. 20.gs. 20.–30.gadi

Pievienoja: 
Valters Grīviņš, 04.11.2021
Organizācija: 

Apraksts

Dikļu 20.gs. I puses fotogrāfa Alberta Krūmiņa (1889–1969) unikālā negatīvu kolekcija (visas publicētās galerijas sk. ŠEIT) Valmieras muzejā nonāca bez attēlu anotācijām. Daļa vietu (piem. Dikļu muižas pils, baznīca, aptieka, vecais kultūras nams, vecais pagastnams (vēlākais pasts) Budenbroku muižas kungu māja, u.c.) ir atpazīstamas un zināmas, tomēr mūsu rīcībā pagaidām nav ziņu gan par daudzām A.Krūmiņa uzņēmumos redzamām ēkām un vietām, kā arī par praktiski visiem fotografētajiem cilvēkiem. Tāpēc Historia.lv aicina vietnes apmeklētājus, kuri zina ko vairāk pastāstīt par fotografētajām vietām (lokalizācija, ēkas īpašnieki, celšanas gads, izmantošana vēlākos laikos...) un cilvēkiem (vārds, uzvārds, dzimšanas/miršanas dati, dzīvesvieta, amats...), vai kuriem ir kādas atmiņas par pašu fotogrāfu, dalīties ar savām zināšanām, ierakstot komentāru zem šīs galerijas esošā facebook.com spraudnī, vai arī, atsūtot mums e-pasta vēstuli uz adresi [email protected]. Rakstot komentāru, norādiet, par kuru galerijas fotogrāfiju (nr. kārtības secībā) tas tiek rakstīts.

Mūs interesē arī vēl citas Alberta Krūmiņa uzņemtas fotogrāfijas, ja tādas ir Jūsu rīcībā. Ja gadījumā Jums nav sava e-pasta, varat arī zvanīt digitalizācijas projekta vadītājam Valteram Grīviņam, tel.nr. 29151826.

***

Attēli no Valmieras muzeja krājuma.

Attēli, sadarbībā ar Valmieras muzeju, digitalizēti un apstrādāti Kocēnu novada domes finansētā 2021.g. iedzīvotāju iniciatīvu projektu konkursā atbalstītā projektā "20.gs. I puses Dikļu fotogrāfa Alberta Krūmiņa stikla negatīvu kolekcijas digitalizācija, apstrāde un attēlu publiskas pieejamības nodrošināšana". Projektu īsteno Historia.lv vietnes uzturētājs – “Zinātnes un vēstures popularizēšanas biedrība “Apvārsnis”” .

Galerijas

Raksti

Iezīmes

Pagasts: 
Dikļu pagasts

Reklāma