Mērsraga Velna akmens

Pievienoja: 
Dace Gediņa, 05.10.2020

Mērsraga Velna akmens.
Mērsraga Velna akmens. foto Dace Gedina 2020. gads
Koordinātas (WGS 84): 
57.367778, 23.123889
Koordinātas nav precizētas dabā

Nostāstu vieta: akmens

Mērsrags ir otrs lielākais un izteiksmīgākais zemesrags Latvijā - tā kopējā platība ir ap 18 ha. Šaurā, vairākus km garā,  pludmale un zemūdens nogāze 3–12m dziļumā klāta ar akmeņiem.

Velna akmens atrodas jūra,  apmēram 60 m  no krasta. Tā  sašaurinātā augšdaļa paceļas virs ūdens līmeņa un labi  saredzama no krasta, jo akmeņainajā ragā Velna akmens ir pats lielākais objekts.Pēc teikas, akmeņu rags ir cēlies, velnam būvējot tiltu pāri Rīgas jūras līcim. (1)

Pēc izmēriem Velna akmens  gan ne tuvu nav dižakmens, bet ir interesants kā kultūrvēsturisks, mitoloģisks akmens, kas labi papildina ainavu.

 Akmens viegli pieejams. Ir norādes zīmes. No autostāvvietas jādodas kājām gar jūras krastu. Piekļuve ļoti atkarīga no gadalaika. Siltā laikā diezgan viegli pieejams (piebrienams), ziemā — pa ledu. Par labiekārtojumiem un infrastruktūru rūpējas Mērsraga pašvaldība. Pie objekta ir autostāvvieta un zīme. (2)

Vairākus kilometrus garā , smilšainā Mērsraga pludmale ideāli piemērota gan vasaras atpūtai pie jūras, peldoties, sauļojoties vai staigājot pa pludmali un priežu mežu, gan rudenī — ziemā vērojot vētru nodarītos nedarbus un ledus krāvumus. No stāvlaukuma uz pludmali ved 2018.gadā būvēta laipa. (3)

Literatūra :

1.www.daba.gov.lv

2. www.senvietas.lv

3. www.mersrags.lv

Iezīmes

Vietu klasifikators: 
Sakrālās un mītiskās vietas, nostāstu vietas, akmeņi
Pagasts: 
Mērsraga pagasts
Aizsardzības kategorija: 
vietējas nozīmes kultūrvēsturiska vieta
Atrašanās vieta: 
Jūrā, 50 m no krasta, iepretī Bākas ielai 60, Mērsrags.

Tuvākās vietas

Reklāma